Serial „Outcast: Opętanie” od 4 czerwca na FOX

19 kwietnia 2016 roku, w Rzymie, odbyła się premiera serialu „Outcast: Opętnie”. Na czerwonym dywanie pojawili się producenci Chris Black i Sharon Tal oraz główni aktorzy: Patrick Fugit, Philip Glenister, Wrenn Schmidt, Reg E. Cathey i Kate Lyn Sheil. Na twórców oczekiwali fani oraz przedstawiciele mediów z całego świata. W Polsce widzowie kanału FOX zobaczą serial 4 czerwca, zaledwie kilkanaście godzin po premierze w USA.

W 2010 roku Robert Kirkman pokazał światu zombie, otwierając serial „The Walking Dead” mocną sceną, w której zastrzelona zostaje mała dziewczynka w uroczych kapciach-króliczkach. Teraz w najnowszym serialu „Outcast: Opętanie” Kirkman oferuje widzom jeszcze większe emocje. Pierwszy odcinek, podczas uroczystej premiery w Rzymie, wywołał wśród widzów niezwykłe odczucia.

Premierowy odcinek serialu „Outcast: Opętanie” stacja FOX w Polsce pokaże widzom w ramach jednoczesnej globalnej premiery na ponad 125 rynkach już 4 czerwca. Zarówno producenci, jak i krytycy przewidują ogromy sukces serialu, dlatego twórcy, jeszcze przed premierą telewizyjną, podjęli decyzję o produkcji drugiego sezonu. Pierwsza seria składa się z 10 odcinków.

Serial „Outcast: Opętanie” powstał na podstawie komiksu autorstwa Roberta Kirkmana i rysownika Paula Azacety pt. „Outcast”. Kirkman jest nie tylko pomysłodawcą serialu. Wraz z showrunnerem Chrisem Blackiem, Davidem Alpertem, Sharon Tal Yguado i Sue Naegle pełni także obwiązki producenta wykonawczego. „Outcast: Opętanie” został wyprodukowany przez wytwórnię FOX International Studios i jest pierwszą własną produkcją FOX Networks Group. Prawa do emisji w Stanach Zjednoczonych zakupiła stacja Cinemax, a w Polsce pokaże go tylko kanał FOX.

Przed jednym z pierwszych pokazów (Austin, Texas, luty 2016) twórca serialu Kirkman w wywiadzie dla Entertainment Weekly wyznał: – Jestem tym pokazem bardzo podekscytowany. Może nawet trochę zdenerwowany. To pierwszy pilot, który napisałem i jestem bardzo ciekaw jak publiczność na niego zareaguje. Wierzę, że będzie super. Odcinek obejrzało do tej pory kilka osób z branży mediowej. Podczas pokazu jedna wyszła, ponieważ był dla niej zbyt mocny. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Jeśli nikt nie wyjdzie z sali chyba będę zawiedziony.

Głównym bohaterem serialu jest Kyle Barnes (Patrick Fugit, znany m.in. z „U progu sławy”, „Zaginiona dziewczyna”). Jego życie naznaczone jest cierpieniem i udręczeniem z powodu opętania bliskich mu osób. Aby ich chronić, mężczyzna izoluje się od tych, których kocha – prowadzi samotne życie z dala od rodziny i przyjaciół. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, dlaczego w jego otoczeniu czai się tak wiele złych mocy. W walce z demonami pomaga mu wielebny Anderson (w tej roli Philip Glenister, „Uwodziciel”, „Życie na Marsie”, „Powstać z popiołów”).

W serialu zobaczymy znanego m.in. z serialu „House of Cards” oraz filmów „Siedem” i „Mechanik” Rega E. Cathey’a (w roli komendanta Gilesa). Jako była żona Kyle’a Barnesa Allison wystąpi Kate Lyn Sheil („House of Cards”, „Zabójczy upał”), natomiast w rolę jego siostry Megan Holter wcieli się Wrenn Schmidt („Zakazane imperium”).

„Outcast: Opętanie”

Premiera: sobota, 4 czerwca

Źródło: FOX International Channels Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *