Serial „Perry Mason” w HBO i HBO GO

Perry Mason to historia oparta na postaci legendarnego adwokata z powieści autorstwa Erle’a Stanleya Gardnera. W roli tytułowej w nowej produkcji HBO wystąpi Matthew Rhys, a jednym z jej producentów jest Robert Downey Jr. Premiera serialu Perry Mason odbędzie się 22 czerwca w HBO i HBO GO.

Sprawdź godziny emisji serialu „Perry Mason” w PROGRAMIE TV

Rok 1931, Los Angeles. Kiedy reszta kraju zmaga się z Wielkim Kryzysem, to miasto kwitnie. Ropa naftowa, Igrzyska Olimpijskie, filmy dźwiękowe – jest wszystko! Ale doszło też do porwania, w którym coś poszło nie tak i to bardzo. Serial śledzi losy legendarnego już w kanonie amerykańskiej beletrystyki adwokata, obrońcy w sprawach karnych – Perry’ego Masona, bohatera serii powieści autorstwa Erle’a Stanleya Gardnera. Gdy największa sprawa dekady z impetem wkracza w jego życie, konsekwencja w nieustannym dążeniu do prawdy prowadzi Masona nie tylko do ujawnienia tajemnic miasta, ale i być może na drogę odkupienia dla siebie samego.

W serialu HBO Perry Mason występują: dwukrotnie nominowany do Złotego Globu i wyróżniony nagrodą Emmy Matthew Rhys (serial Zawód: Amerykanin, serial HBO Dziewczyny) jako tytułowy Perry Mason; dwukrotnie nominowany do Oscara i nagrodzony sześcioma statuetkami Emmy John Lithgow (seriale The Crown, Dexter) jako Elias Birchard 'E.B.’ Jonathan; nominowana do Złotego Globu Tatiana Maslany (serial Orphan Black) jako siostra Alice McKeegan; Juliet Rylance (serial HBO The Knick) jako Della Street; Chris Chalk (serial Gotham, serial HBO Newsroom) jako Paul Drake; Shea Whigham (serial HBO Zakazane imperium) jako Pete Strickland. Obok nich w produkcji wystąpią także: nominowany do Emmy Stephen Root (serial HBO Barry), Gayle Rankin (serial GLOW), Nate Corddry (serial Fosse/Verdon, Inkarnacja), Veronica Falcon (serial Queen of the South), Jefferson Mays (serial I Am the Night), wyróżniona Złotym Globem i trzykrotnie nominowana do Emmy Lili Taylor (serial HBO Sześć stóp pod ziemią), Andrew Howard (serial HBO Watchmen), Eric Lange (seriale Ucieczka z Dannemory, Narcos) oraz Robert Patrick (Terminator 2: Dzień sądu).

Obowiązki producentów wykonawczych pełnią (w kolejności alfabetycznej): Amanda Burrell, Robert Downey Jr., Susan Downey, Ron Fitzgerald, Joe Horacek, Rolin Jones i Timothy Van Patten, który jest także reżyserem serialu. Producentem wykonawczym jest Aida Rodgers. Rolę producenta pełni także Matthew Rhys. Twórcami serialu są Rolin Jones i Ron Fitzgerald, produkcja powstała na podstawie postaci stworzonych przez Erle’a Stanleya Gardnera.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Premiera serialu HBO Perry Mason zaplanowana została w HBO i HBO GO na 22 czerwca. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana. Premiera na antenie HBO odbędzie się równolegle z premierą amerykańską, czyli o godzinie 03:00, powtórka zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 20:10. Kolejne odcinki swoje premiery będą miały co tydzień, w poniedziałki. Serial składa się z 8 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *