Serial „Popiełuszko. Wolność jest w nas” najchętniej oglądany w piątkowy wieczór

Wyemitowany w piątek 8 listopada w Jedynce ostatni odcinek serial „Popiełuszko. Wolność jest w nas” okazał się najchętniej oglądaną pozycją programową w paśmie po godzinie 20:30. Przed telewizorami nastawionymi na TVP1/HD zasiadło 2 668 tys. osób przy udziałach 17,8% (grupa 4+). W tym czasie znacznie mniejszą widownię miał show Polsatu „Got To Dance – Tylko Taniec” – 2 156 tys. osób (udziały 14,6%) i nadany w TVN amerykański przebój filmowy „Shrek Forever” – 2 259 tys. (udziały 15,3%). Średnia widownia czteroodcinkowego serialu wyniosła 2 688 tys. osób przy udziałach 17,6%.

Serial „Popiełuszko. Wolność jest w nas” przedstawia życie księdza Jerzego Popiełuszki od lat dzieciństwa, poprzez okres kształtowania się jego powołania, a następnie rodzenia się jego legendy w czasie stanu wojennego. Obok odtwórcy ks. Jerzego Popiełuszki Adama Woronowicza w serialu zagrali w nim znakomici polscy aktorzy: Marek Frąckowiak, Zbigniew Zamachowski, Joanna Szczepkowska i Halina Łabonarska.

TVP1/HD zakupiła również prawa do wersji kinowej filmu. Jej pokaz odbędzie się w 30. rocznicę śmierci kapłana Solidarności – w 2014 roku. Pokaz wersji dwuczęściowej, do której również TVP1/HD posiada prawa, planowany jest w terminie późniejszym.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *