Serial „Projekt Manhattan” na Epic Drama

Grupa naukowców otrzymała misję, by skonstruować pierwszą na świecie bombę atomową. Muszą się spieszyć – rozpoczyna się największy w historii nauki wyścig z czasem. Serial „Projekt Manhattan” obserwuje poczynania genialnych, choć niewolnych od wad wynalazców i ich rodzin. Świat, w którym się znaleźli, opiera się na sekretach i kłamstwach przenikających w każdy aspekt ich życia. Emisja premierowego odcinka serialu odbędzie się w czwartek 25 lutego o 22:30 na kanale Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji serialu „Manhattan” w PROGRAMIE TV

Pełna tajemnic i suspensu akcja „Projektu Manhattan” rozgrywa się w latach 40. ubiegłego stulecia. Frank Winter i jego zespół zostali zwerbowani do projektu, o którym niewiele wiedzieli. Dopiero w ośrodku położonym na pustynnym, zakurzonym wzgórzu, staje się jasne, że projekt nie jest zwyczajnym zadaniem.

Choć w Los Alamos w Nowym Meksyku żyje największe skupisko geniuszy, nie da się znaleźć tego miasta na mapie. Tutaj każdy byt został sklasyfikowany. Mieszkańcy są rozdarci między przydzielonymi im obowiązkami a wyznawanymi wartościami. Członkowie rodzin skrywają między sobą różne tajemnice. Wojsko trzyma w niepewności naukowców, którzy z kolei utrzymują własne sekrety. Serial opowiada o pięknie, niebezpieczeństwie i oszustwach, które towarzyszyły pierwszym „nuklearnym” rodzinom.

Glen Babbit przewodniczy młodym naukowcom i pomaga im sterować politycznym polem minowym w Los Alamos. Charlie Issacs szybko staje się tak samo biegły w oszustwach, jak w matematyce. Jego żona Abby zostaje niezwykłą liderką pozostałych kobiet. Żona Franka, Liza, botaniczka działająca na własnych zasadach, rezygnuje ze swojej kariery, by przeprowadzić się razem z mężem i zbuntowaną 17-letnią córką Callie na pustynię. Liza zaczyna zauważać niepokojące zmiany w ich otoczeniu. Ambitny brytyjski naukowiec Paul Crosley wykorzystuje każdą okazję, by poprawić wydolność załogi. Jest gotów poświęcić nawet życie człowieka, dzięki któremu znalazł się w projekcie Manhattan. Helen Prins pozostaje zupełną zagadką dla swoich współpracowników, wśród których znaleźli się Jim Meeks, Louis „Fritz” Fedowitz i Sid Liao.

W serialu „Manhattan” występują John Benjamin Hickey (Słowo na R, Żona idealna) jako Frank Winter, Olivia Williams (Rushmore, Autor Widmo) jako Liza Winter, Daniel Stern (Kevin sam w domu, Kevin sam w domu 2) jako Glen Babbit, Ashley Zukerman (Wyścig) jako Charlie Isaacs, Rachel Brosnahan (House of Cards) jako Abby Isaacs, Katja Herbers (De Storm) jako Helen Prins, Alexia Fast (Jack Reacher: Jednym strzałem) jako Callie Wainter, Christopher Denham (Operacja Argo, Wyspa tajemnic) jako Jim Meeks, Harry Lloyd (Gra o tron) jako Paul Crosley, Michael Chernus (Słowo na R, Orange Is The New Black) jako Louis „Fritz” Fedowitz oraz Eddie Shin (Men of a Certain Age) jako Sid Liao.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Reżyserem serialu jest Thomas Schlamme (Prezydencki poker), zdobywca statuetki Emmy. Scenariusz napisał Sam Shaw (Masters of Sex).

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *