Serial „Allen kontra Farrow” w HBO GO

Nowy serial dokumentalny HBO Allen kontra Farrow przedstawia analizę jednego z najbardziej publicznych skandali Hollywood – trwającej od wielu lat sprawy zarzutów o molestowanie stawianych pod adresem Woody’ego Allena, pokazują także jego późniejszy proces o opiekę i związek Allena z córką Mii Farrow, Soon-Yi. Premiera serialu odbędzie się 22 lutego w HBO GO.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Czteroodcinkowy dokument HBO Allen kontra Farrow, autorstwa wielokrotnie nagradzanego za filmowe śledztwa duetu, Kirby’ego Dicka i Amy Ziering, oraz Amy Herdy, przedstawia okoliczności sprawy, która przez wiele lat trafiała na czołówki gazet. Były to oskarżenia pod adresem Woody’ego Allena o molestowanie wówczas 7-letniej Dylan, jego przysposobionej córki. Twórcy dokumentu nie skupiają się w nim wyłącznie na sensacyjnych doniesieniach, ale przedstawiają prywatny kontekst i kulisy jednego z największych i najbardziej publicznych skandali Hollywood – walki o prawa do opieki nad dziećmi, ujawnienia romansu Allena z córką Farrow – Soon-Yi oraz późniejsze kontrowersje. Wspólne życie Farrow i Allena, którzy zdobyli sławę nie tylko jako partnerzy na planie filmowym, ale i w życiu prywatnym, zakończyły publiczne oskarżenia o molestowanie seksualnie oraz późniejsza, zajadła batalia sądowa.

Twórcy tego poruszającego serialu dokumentalnego przedstawiają nowe dowody zebrane w prowadzonym śledztwie – zgromadzone kameralne ujęcia z domowych nagrań filmowych, dokumenty sądowe, dowody zebrane przez policję, niepublikowane nigdy wcześniej nagrania audio – i zestawiają je ze szczerymi wywiadami z Mią Farrow, Dylan Farrow, Ronanem Farrowem, przyjaciółką rodziny Carly Simon, prokuratorem Frankiem Maco, krewnymi, śledczymi, ekspertami oraz naocznymi świadkami wydarzeń, z których wielu po raz pierwszy opowiada publicznie o tamtych wydarzeniach. W produkcji zobaczymy także znane osoby ze świata kultury, które analizują dorobek Allena w szerszym kontekście i podkreślają, że informacje na temat prywatnego życia artystów mogą prowadzić do ponownej oceny ich prac.

Twórcy dokumentu HBO Allen kontra Farrow przedstawiają kulisy romantycznego związku Mii Farrow i Woody’ego Allena, którzy stali się jedną z najbardziej wpływowych par w Hollywood i w ciągu dekady nakręcili wspólnie 13 kultowych filmów. Allen został ojcem dzieci Farrow z jej wcześniejszych związków i doczekał się z nią także wspólnego potomstwa. Ich zawodowe sukcesy i prywatne osiągnięcia miały jednak bardzo mroczny kontekst.

Dokument Allen kontra Farrow przedstawia tragiczny wpływ traumatycznych wydarzeń na całą rodzinę oraz sceptycyzm i falę krytyki, z jaką spotkały się oskarżenia wysuwane przez jej członków.

Przełomowe filmy Kirby’ego Dicka i Amy Ziering wywarły ogromny wpływ na amerykańskie instytucje i kulturę, doprowadziły do zmiany polityki i podjęcia ogólnokrajowych dyskusji, które miały dalekosiężne konsekwencje. Ich dorobek został doceniony przez jurorów przyznających najbardziej prestiżowe nagrody filmowe i telewizyjne – Kirby Dick i Amy Ziering byli dwukrotnie nominowani do Oscara, a także do Emmy, nagrody im. Peabody’ego, Alfred I. duPont-Columbia University i George’a Polka. Ich ostatni, doskonale przyjęty przez krytyków dokument Mamy to na taśmie (On The Record) jest obecnie dostępny w serwisie HBO GO.

Serial dokumentalny Allen kontra Farrow wyprodukowany został przez HBO we współpracy z Impact Partners, Chicago Media Project oraz Jane Doe Films Production. Za jego reżyserię odpowiadają Kirby Dick i Amy Ziering. Obowiązki producentów pełnią: Amy Herdy i Jamie Rogers, a producentów wykonawczych: Kirby Dick, Amy Ziering, Dan Cogan, Tara Lynda Guber, Artemis Rising Foundation, Maiken Baird, Ian Darling, Steve Cohen i Paula Froehle, The Lozen Foundation, Debbie L. McLeod, Jenny Raskin, Geralyn White Dreyfous. Za montaż odpowiadali Mikaela Shwer i Parker Laramie, a za muzykę Michael Abels. Obowiązki starszego producenta ze strony HBO pełni Sara Rodriguez, a producentami wykonawczymi są Nancy Abraham i Lisa Heller.

Premiera serialu dokumentalnego Allen kontra Farrow (Allen v. Farrow) zaplanowana została na 22 lutego w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Premiera kolejnych odcinków co tydzień w poniedziałki. Serial składa się z 4 części.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *