Serial „Prosta sprawa” w CANAL+

Honorowy dług, który trzeba spłacić za wszelką cenę. Opowieść o bezimiennym bohaterze szukającym sprawiedliwości, który wpada w sam środek mafijnych pojedynków w Karkonoszach. Padł ostatni klaps na planie PROSTEJ SPRAWY, nowej produkcji twórców FURIOZY i adaptacji bestsellera Wojciecha Chmielarza. W głównych rolach m.in. Mateusz Damięcki, Piotr Adamczyk, Iza Kuna, Maciej Musiał, Mateusz Kmiecik, Magdalena Wieczorek oraz Mateusz Więcławek. Premiera serialu już wiosną 2024 r. w CANAL+ ONLINE i na CANAL+ PREMIUM.

Sprawdź ofertę kanału CANAL+ Premium w PROGRAMIE TV

Najnowsza produkcja CANAL+ to serial o bohaterach, którzy muszą balansować pomiędzy dobrem a złem. Głównym protagonistą jest bezimienny mściciel z trudną przeszłością. Zależy mu na spłacie długu człowiekowi, który wiele lat temu, całkowicie bezinteresownie, pożyczył mu pieniądze, a obecnie jest zamieszany w konflikt z lokalną mafią. Od tego momentu zaczyna się walka głównego bohatera o życie, i to nie tylko swoje. Imponujące sceny walk i pościgów, silni bohaterowie grani przez najlepszych polskich aktorów, pełna suspensu fabuła, a to wszystko w scenerii malowniczych Karkonoszy – PROSTA SPRAWA to serial, który trzyma za gardło od pierwszego odcinka.

W głównych rolach Mateusz Damięcki (FURIOZA), Piotr Adamczyk („Czas honoru”) wcielający się w szefa jeleniogórskiej mafii, Magdalena Wieczorek („Zadra”) w roli dociekliwej dziennikarki pomagającej Inco oraz Mateusz Więcławek (BELFER) jako jego poszukiwany przyjaciel. W pozostałych rolach Iza Kuna (MASZ CI LOS!), Mateusz Kmiecik („Morderczynie”), Maciej Musiał (KLANGOR), Maciej Damięcki (PLANETA SINGLI. OSIEM HISTORII), Daniel Olbrychski (“Potop”), Weronika Humaj („Wataha”) i Ivan Franěk („Wielkie piękno”). Nie zabraknie również specjalnych gości.

PROSTA SPRAWA to już jest trzecia w naszym portfolio ekranizacja Wojciecha Chmielarza, jednego z najbardziej poczytnych pisarzy na polskim rynku. Będzie to pełnokrwiste sensacyjne kino akcji, w którym Damięcki, tak jak w FURIOZIE, jest gwarantem rewelacyjnej gry aktorskiej. Dywersyfikujemy ofertę CANAL+, ponieważ widzowie potrzebują coraz bardziej różnorodnych treści. Dlatego w przyszłym roku, oprócz PROSTEJ SPRAWY, czeka na nich również m.in. komedia obyczajowa o związkach oraz oryginalny i klimatyczny thriller z wątkami supernaturalnymi – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska.

Scenarzystą i reżyserem serialu jest Cyprian T. Olencki (FURIOZA), za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit (FURIOZA), za scenografię Natalia Maciejewska (EMIGRACJA XD), za kostiumy Milena Jaroszek (FURIOZA), za charakteryzację Alina Janerka (MAŁY ZGON), a za udźwiękowienie Jerzy Murawski (“Ukryta sieć”) i Grzegorz Żaglewski. Kierowniczką produkcji jest Anna Majek. Producentami serialu są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak ze strony CANAL+ Polska oraz Marcin Zarębski z 2 HUNGRY CROCODILES (FURIOZA).

Premiera PROSTEJ SPRAWY już wiosną 2024 r. w CANAL+ ONLINE i na CANAL+ PREMIUM.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *