Strzelaniny o podłożu rasowym są codziennością w Stanach Zjednoczonych, a rozwiązywaniu spraw kryminalnych nie sprzyjają napięte nastroje społeczne, które towarzyszą tym wydarzeniom. Przedstawia to, mający premierę w Polsce na FOX, serial “Punkt zapalny”. Pokazuje on niebezpieczne konsekwencje dwóch incydentów z bronią, w małym miasteczku w Karolinie Północnej, sprawdzając jednocześnie stan amerykańskiego systemu wymiaru sprawiedliwości.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

Miasto zmaga się z medialną i społeczną burzą po tym, jak czarnoskóry policjant Joshua Beck (Tristan Wilds, “The Wire”) śmiertelnie postrzelił białego, nieuzbrojonego studenta. Zanim miasto oswoi się z tragedią, zostaje ujawnione zaniedbane morderstwo afroamerykańskiego nastolatka. W konsekwencji tych wydarzeń, otwierają się rany, które grożą ostrymi podziałami społeczności lokalnej.

Do wyjaśnienia sprawy zostają powołani czarnoskórzy prokuratorzy, którzy muszą podejść do niej w sposób obiektywny, zmagając się jednocześnie z presją społeczną, jak i własnymi podejrzeniami. Po bliższym zapoznaniu się z oboma przypadkami, śledczy zaczynają przypuszczać, że na ukryciu niektórych ich wątków może zależeć wysoko postawionym politykom, w tym gubernator Karoliny Północnej – Patricii Eamons (Helen Hunt, “Lepiej być nie może”, “Cast Away – poza światem”). Eaemons uczestniczy w twardej walce o reelekcję, a niedawna strzelanina w jej stanie czyni ją jeszcze trudniejszą.

Obok głównej pary bohaterów: Ashe Akino (Sanaa Lathan, “Contagion – Epidemia strachu”), Trestona Perry’ego (Stephan James, “Zwycięzca”) oraz Helen Hunt w roli gubernator Patricii Eamons, w serialu zobaczymy m.in. Richarda Dreyfussa (“Szczęki”, “Bliskie spotkania trzeciego stopnia”) jako Arlena Coxa – potentata na rynku nieruchomości, Willa Pattona (“Wrogie niebo”, “Armageddon”) jako szeryfa Daniela Platta i Jill Hennessy (“Mroczna dzielnica”) w roli Alicii Carr.

“Punkt zapalny”

Premiera: poniedziałek, 10 lipca, godzina 21:00

Źródło: FOX Networks Group