Serial „’Ratownicy” w NOWA TV

14 lutego na antenie NOWA TV startuje serial „Ratownicy”, opowiadający o trudnej i pełnej poświęcenia pracy ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W serialu występują m.in. Bogusław Linda, Tomasz Schuchardt, Roma Gąsiorowska, Natalia Rybicka oraz Krzysztof Globisz. 13 odcinków serialu „Ratownicy” oglądać można w NOWA TV od 14 lutego w dni powszednie o godzinie 17:20.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału NOWA TV

Serial „Ratownicy” opowiada o ekipie ratowników górskich, pracujących w wysokich Tatrach. Ekstremalnie trudne warunki, ogromne ryzyko i tragedie ludzkie to ich chleb powszedni. W obliczu cudzych nieszczęść życie osobiste ratowników schodzi często na dalszy plan, co generuje problemy. W górach ekipa bezgranicznie sobie ufa i współpracuje w każdej sytuacji. W zwykłym życiu te zasady nie są już tak oczywiste.

Naczelnikiem Pogotowia Górskiego jest Jan Tarnowski (Bogusław Linda). Człowiek z przeszłością opozycyjną, który siedział w więzieniu w latach 80. W pracy jest apodyktyczny i surowy, ale zna się na swoim fachu i wszyscy mają do niego pełne zaufanie. Jego była żona Dorota (Agnieszka Wosińska) mieszka w Zakopanem ze swoim mężem Witoldem (Krzysztof Globisz). Mężczyzna zastępuje ojca dzieciom Jana, który po rozwodzie nie angażował się w ich wychowanie. Staszek, syn Jana, (Tomasz Schuchardt) wpada w kłopoty na studiach w Krakowie. Za pobicie wykładowcy dostaje wyrok w zawieszeniu i postanawia wyjechać z miasta. Wraca do Zakopanego i zamierza zostać ratownikiem górskim, jak jego ojciec.

W ekipie Pogotowia Górskiego Janowi towarzyszą starzy kumple. Piotr Rojek (Jacek Koman) miał kiedyś problemy z alkoholem, ale dziś jest cenionym specjalistą, którego wszyscy podziwiają. Cezary Bachleda (Przemek Bluszcz) to zastępca Jana, znany alpinista. Jego zdjęcie na szczycie góry Elbrus z flagą „Solidarności” obiegło w latach 80. cały świat. Cezary chce być szefem Pogotowia Górskiego i nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.

Źródło: Grupa ZPR Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *