Serial „O mnie się nie martw” od września w TVP2 HD

Już w piątek 5 września wystartuje najnowszy serial komediowo-obyczajowy TVP2, zatytułowany „O mnie się nie martw”. Główne role  grają w nim Joanna Kulig i Stefan Pawłowski. Partnerować im będą m.in. Aleksandra Domańska, Paweł Domagała, Katarzyna Maciąg, Katarzyna Zielińska, Andrzej Zieliński. Zdjęcia do serialu już są realizowane.

„O mnie się nie martw” to ciepły, pełen humoru i emocji serial opowiadający o zderzeniu dwóch światów i dwóch filozofii życia. Świat zwykłych ludzi, żyjących od pierwszego do pierwszego, zostaje zderzony z wymuskanym światem zamożnych prawników. Jak się jednak okaże, na osobiste spełnienie i szczęście jedni i drudzy będą musieli ciężko zapracować.

„O mnie się nie martw” opowiada o perypetiach grupy ludzi, które poznajemy z perspektywy wyjątkowej bohaterki. 30-letnia Iga Małecka (w tej roli Joanna Kulig) jest dwukrotną rozwódką z dwójką dzieci, nie ma pieniędzy, nie ma wykształcenia i właśnie straciła pracę. Iga ma za to świetny zmysł obserwacji, miękkie serce i ostry język. Mówi prawdę prosto w oczy, wychodząc z założenia, że w świecie, w którym rządzą pozory, nie da się żyć szczęśliwie.

Dewizie tej pozostanie wierna także wówczas, kiedy na skutek życiowych zawirowań, trafi w środowisko zamożnych pracowników kancelarii prawnej. Łącząc nowo poznany, pełen blichtru i pozorów świat prawników ze znaną sobie rzeczywistością zwykłych ludzi, Iga uświadomi jednym i drugim, jak bardzo są sobie nawzajem potrzebni.

Na pierwszy ogień pójdzie Marcin Kaszuba (Stefan Pawłowski), młody, zdolny, niezwykle przystojny mecenas, traktujący życie jako wieczną zabawę. Przeplatana humorem i emocjami relacja Igi i Marcina, szybko ewoluuje w zaskakującym kierunku… Dla polskiego serialu to całkiem nowa relacja romantyczna: miłość tak niemożliwa, że niemal skazana na sukces.

Widzowie zostaną skonfrontowani także z prawnymi problemami ludzi, którzy padli ofiarą przestępstwa, z ich emocjami, tęsknotami i tym, co sprawiło, że zaufali niewłaściwym osobom. Jedną z takich spraw zajmie się nasza główna bohaterka, bo to… sprawa dla niej, dla kogoś, kto potrafi utożsamić się z problemami zwykłych ludzi, znając je doskonale z własnego doświadczenia. Iga, niczym pamiętna Erin Brockovich – w sposób naturalny, choć niejako mimochodem – stanie się łącznikiem między tymi, którzy potrzebują pomocy i tymi, którzy pomocy tej mogą udzielić.

„O mnie się nie martw”, będąc opowieścią lekką i pełną humoru, jest jednak także serialem z misją, dotykającym prawdziwych, aktualnych problemów społecznych.

Zdecydowałam się zagrać rolę Igi po przeczytaniu scenariusza, który okazał się wyjątkowy i w stu procentach przekonał mnie do udziału w tym przedsięwzięciu – podkreśla Joanna Kulig, która stosunkowo rzadko pojawia się w serialach. Szerszej publiczności znana jest przede wszystkim ze swoich znakomitych ról filmowych, w tym z roli Alicji w filmie „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej, w którym zagrała u boku Juliette Binoche. Za tę kreację została uhonorowana Polską Nagrodą Filmową „Orzeł” oraz laurami na Gdynia Film Festival. To kolejne nagrody w dorobku tej utalentowanej aktorki. Wcześniej była nagradzana m.in. za role w filmie „Środa czwartek rano” Grzegorza Packa i spektaklu telewizyjnym „Doktor Halina” w reż. Marcina Wrony. Joanna Kulig jest absolwentką PWST w Krakowie. Występowała na deskach Teatru Starego w Krakowie, obecnie jest aktorką Teatru Ateneum w Warszawie. Jako wokalistka brała udział w programach muzycznych: „Idol” i „Szansa na sukces”. Przez redakcję amerykańskiego dziennika „San Francisco Chronicle” oraz internautów została uznana za jedną z najbardziej pociągających aktorek 2012 roku. W plebiscycie tym znalazła się w doborowym towarzystwie, obok m.in. z Sofii Vergary, Salmy Hayek czy Scarlett Johansson.

Emisja: od 5 września, w kolejne piątki wieczorem, na antenie TVP2 HD.

Obsada:
Joanna Kulig, Stefan Pawłowski, Aleksandra Domańska, Paweł Domagała, Katarzyna Maciąg, Katarzyna Zielińska, Karol Dziuba, Andrzej Zieliński, Elżbieta Jarosik, Dawid Zawadzki, Krzysztof Czeczot, Ewelina Serafin, Agnieszka Sztuk, Katarzyna Ankudowicz, Rafał Królikowski, Marta Ścisłowicz, Michał Sitarski, Maja Kwaśny, Olivia Dąbrowska.

Twórcy:
Scenariusz: Aneta Głowska i Katarzyna Leżeńska.
Reżyseria: Michał Rogalski.
Operator zdjęć: Maciej Lisiecki.
Serial produkowany jest przez Michała Kwiecińskiego i firmę Akson Studio.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *