Olga Bołądź w obsadzie serialu „Lekarze”

Olga Bołądź, wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród za role kobiece, dołączy do nowej serii serialu „Lekarze”. Aktorka wcieli się w młodą i ambitną neurochirurg, która po przyjęciu propozycji zawodowej, przeniesie się z Bydgoszczy do toruńskiego szpitala. Kolejną nowością jest dołączenie do grona reżyserów „Lekarzy” Bartosza Konopki, który zrealizuje pięć ostatnich odcinków 5. serii. Reżyser był nominowany m.in. do Oscara za dokument „Królik po Berlińsku” oraz otrzymał Złotego Lwa za film „Lęk Wysokości”.

Dr Anna Bogna Zaniewska to młoda i energiczna lekarka, której pasją jest neurochirurgia. Dzięki uporowi zdobyła cenne doświadczenie zawodowe, ponieważ wielokrotnie musiała udowadniać kolegom z pracy, że poza urodą posiada również rozległą wiedzę w swojej dziedzinie medycyny. Pod jej skrzydła trafi Przemek Karski (Borys Szyc), który kontynuując staż w Copernicusie będzie spędzać dużo czasu na oddziale dr Zaniewskiej. Fani serialu wraz z pojawieniem się nowej lekarki będą mieli okazję do oglądania wielu ciekawych przypadków związanych z neurochirurgią.

Grałam już kiedyś lekarza, ale neurochirurgia to dla mnie skok na głęboką wodę – mówi Olga Bołądź. – Zgłębienie tajników tej specjalizacji to dla mnie wyzwanie. Przede mną dopiero spotkanie z neurochirurgiem i poznanie podstaw tego zawodu. Nie ukrywam, że bardzo mnie to ekscytuje. Szczególnie, iż akcja serialu rozgrywa się w Toruniu – w mieście, z którego pochodzę.

„Lekarzy” będzie można oglądać już od września w każdą niedzielę na antenie TVN.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *