Serial „Skandal w angielskim stylu” w HBO i HBO GO


Nowy brytyjski serial Skandal w angielskim stylu to ekranizacja powieści Johna Prestona. Produkcja pokazuje historię skandalu, który wstrząsnął sceną polityczną w Wielkiej Brytanii w latach siedemdziesiątych XX wieku. W roli skompromitowanego polityka występuje Hugh Grant, za reżyserię odpowiada dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frears. Premiera produkcji w HBO oraz HBO GO odbędzie się 2 listopada.

Sprawdź godziny emisji serialu „Skandal w angielskim stylu” w PROGRAMIE TV

Skandal w angielskim stylu (A Very English Scandal) przedstawia kulisy prawdziwej, szokującej historii pierwszego brytyjskiego polityka, który został oskarżony o udział w spisku i podżeganie do zabójstwa.

Koniec lat 60. ubiegłego wieku. Jeremy Thorpe (Hugh Grant) – lider Partii Liberalnej i najmłodszy od stu lat przywódca brytyjskiej partii politycznej – skrywa mroczną tajemnicę, którą za wszelką cenę stara się ukryć. Dopóki Norman Scott (Ben Whishaw), jego były i bardzo niedyskretny kochanek żyje, jego błyskotliwa kariera polityczna jest zagrożona. Thorpe widzi tylko jedno wyjście z tej sytuacji – Scott musi zostać raz na zawsze uciszony.

Miniserial jest adaptacją powieści Johna Prestona A Very English Scandal: Sex, Lies and a Murder Plot at the Heart of the Establishment opisującej wydarzenia, które radykalnie zmieniły postrzeganie wielkiej polityki. Proces Jeremy’ego Throrpe’a był pod tym względem wydarzeniem przełomowym. Brytyjska opinia publiczna poznała mroczne tajemnice establishmentu i dowiedziała się, do czego zdolni są jego członkowie, chcąc zatuszować niewygodne dla nich zdarzenia.

W rolach głównych w produkcji występują: laureat trzech Złotych Globów Hugh Grant (Był sobie chłopiec) oraz dwukrotnie nominowany do BAFTY Ben Whishaw (System sprawiedliwości). W obsadzie znaleźli się również: Alex Jennings (Dama w vanie), Patricia Hodge (Człowiek słoń) oraz Monica Dolan (Nie opuszczaj mnie). Autorem scenariusza jest Russell T Davies (Dr Who, Queer As Folk, Cucumber), a za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frears (Boska Florence, Królowa, Tajemnica Filomeny, Niebezpieczne związki).

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Trzyodcinkowy miniserial Skandal w angielskim stylu (A Very English Scandal) będzie miał swoją premierę w HBO i HBO GO już w piątek, 2 listopada. Tego dnia w serwisie HBO GO dostępne będą wszystkie odcinki produkcji. Na antenie HBO pierwszy odcinek wyemitowany zostanie 2 listopada o godz. 21.15, kolejne co piątek o tej samej porze.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *