Animacja „Berry i Dolly” w POLSAT JimJam

Ślimak Berry i biedronka Dolly są najlepszymi przyjaciółmi. Wspólnie z innymi bohaterami – pszczołą, motylem, pasikonikiem, ważką, chrząszczem i świerszczem, przeżywają wspaniałe przygody, zawierają nowe znajomości i poznają otaczający świat. Serial animowany powstał na podstawie niezwykle popularnych na Węgrzech książek dla dzieci autorstwa Eriki Bartos. Za reżyserię odpowiada Geza M. Toth, który ma na swoim koncie nominację do Oscara za Najlepszy Film Animowany, a całą serię wyświetlano w węgierskich kinach. Na bajkę zapraszamy od 19 listopada w dni powszednie o 7:03, 13:33 i 17:00 oraz w weekendy o 7:03 i 17:00 tylko w POLSAT JimJam.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Polsat JimJam

Bohaterowie przeżywają przygody, które odnoszą się do codziennych sytuacji z życia każdego malucha. Dzieci nauczą się dzięki temu wiele o wartości przyjaźni i wzajemnego szacunku. Ślimak Berry i biedronka Dolly oraz ich przyjaciele troszczą się o siebie, lubią spędzać razem czas, a gdy pojawia się taka potrzeba – chętnie oferują innym swoją pomoc. Serial został stworzony z myślą o małych dzieciach w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Seria pozbawiona jest przemocy, a z każdego odcinka płynie dla maluchów cenna lekcja. Dowiemy się m.in., że w razie choroby trzeba stosować się do zaleceń lekarza i nie wychodzić na dwór, a także że zawsze warto mówić prawdę.

W pierwszym odcinku dowiemy się, jak rozpoczęła się przyjaźń Berry’ego i Dolly. Pewnego słonecznego dnia Dolly postanawia wybrać się na spacer. Po drodze zauważa piękną i dużą czereśnię, którą chce zabrać do domu. Gdy okazuje się, że sama nie poradzi sobie z tym zadaniem, swoją pomoc oferuje jej ślimak. Biedronka nie zamierza jednak podzielić się swoją zdobyczą z nowym znajomym, co prowadzi do kłótni. Gdy okaże się, że w pobliżu jest miejsce, w którym znajduje się mnóstwo owoców, bohaterowie przekonają się, że czereśnie smakują najlepiej, gdy można się nimi cieszyć we dwójkę.

Tłem dla przygód bohaterów jest łąka lub las, a wszystko dookoła jest bardzo kolorowe i radosne. Bajka została zrealizowana w formie tradycyjnej animacji rysunkowej, z wykorzystaniem techniki 2D i przypomina najlepsze klasyczne bajki, takie jak „Krecik” lub „Bolek i Lolek”.

Na serial „Berry i Dolly” zapraszamy od 19 listopada w dni powszednie o 7:03, 13:33 i 17:00, a w weekendy o 7:03 i 17:00 tylko w POLSAT JimJam!

Źródło: Polsat JimJam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *