Trzeci sezon serii „Kosmos” na antenie National Geographic

Wyróżniona nagrodami Emmy i Peabody’ego seria dokumentalna „Kosmos” powróci na antenę National Geographic z trzecim sezonem w niedzielę 3 marca o godzinie 21.00. Gospodarzem programu po raz kolejny będzie uwielbiany przez widzów astrofizyk i ikona popkultury Neil deGrasse Tyson.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic w PROGRAMIE TV

Podobnie jak wcześniejsze odsłony serii, najnowszy sezon programu „Kosmos” („Cosmos: Possible Worlds”) przedstawia przełomowe odkrycia naukowe i zabiera widzów w mistyczną podróż, podczas której lepiej poznają wszechświat i samych siebie. W najnowszym sezonie wkroczymy na niezbadany teren, aby odkryć zaginione i nienarodzone jeszcze światy oraz układy słoneczne, które możemy skolonizować w ciekawie rysującej się przed nami przyszłości.Serial „Kosmos” został stworzony w 1980 roku przez słynnego astronoma Carla Sagana i Ann Druyar, którzy chcieli zabrać widzów w podróż do najodleglejszych i najbardziej tajemniczych zakątków wszechświata. Podczas kolejnych podróży, twórcy serii analizują zapomniane koncepcje naukowe i badania, które pomogły nam lepiej zrozumieć miejsce i rolę ludzi we wszechświecie. Ostatnia edycja serii, której premiera odbyła się w 2014 roku, miała na całym świecie rekordową oglądalność i pobiła rekord wszech czasów w historii spółki National Geographic Channels. Program na antenie stacji National Geographic i FOX obejrzało łącznie ponad 135 milionów widzów!

Przy okazji premiery nowego sezonu na rynku ukaże się także nowa książka wydawnictwa National Geographic, której autorką jest Ann Druyan. Jest to długo oczekiwana kontynuacja międzynarodowego bestsellera Carla Sagana pt. „Kosmos”. Tytuł trafi na półki amerykańskich księgarni już 19 lutego 2019 r. i zostanie również wydany na naszym rynku w języku polskim.

Producentką wykonawczą 13-odcinkowej serii „Kosmos”, a także autorką scenariusza i reżyserką jest jej pomysłodawczyni, Anna Druyan, a obowiązki pozostałych producentów wykonawczych pełnią Seth MacFarlane („Family Guy”, „Orville”, „Kosmos”), Brannon Braga („Orville,” „Kosmos”), który współtworzył scenariusz i wyreżyserował kilka odcinków serii, oraz Jason Clark („Orville”, „Kosmos”). Seria „Kosmos” została wyprodukowana przez działającą od 2000 roku spółkę Cosmos Studios z siedzibą w mieście Ithaca, w stanie Nowy Jork, której współzałożycielką jest Ann Druyan, oraz prowadzoną przez Setha MacFarlane’a spółkę produkcyjną Fuzzy Door Productions.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *