Serial „Skazane” jesienią w Polsacie

Jesienią Polsat zainauguruje emisję serialu obyczajowego pod tytułem „Skazane”. W głównych rolach wystąpią: Monika Krzywkowska, Olga Bołądź, Paulina Gałązka, Beata Ścibakówna, Ireneusz Czop, Antoni Pawlicki, Rafał Fudalej, Wojciech Błach oraz Piotr Głowacki.

Siła tego serialu jest oparta na kobietach. Są zdecydowane, wyraziste i to jest historia właśnie o nich. O ich miłości i wytrwałości – mówi odtwórczyni jednej z głównych ról Monika Krzywkowska.

Są w różnym wieku, mieszkają w innych dzielnicach, dzieli je status majątkowy i poglądy na życie, a także… różnej długości wyroki, na które skazani zostali ich mężowie, synowie i ojcowie. Choć tego nie planowały, spotykają się regularnie w cotygodniowej kolejce oczekujących na odwiedziny osadzonych. Różni je prawie wszystko, ale łączy to, co najtrudniejsze i niezwykle osobiste. Każda wizyta w więzieniu odziera je bowiem z kolejnych złudzeń. Odsłania prawdę o rzeczywistości, na którą zostały „skazane” i z którą muszą nauczyć się żyć. Wyroki ich mężczyzn to nie koniec, a dopiero początek ich fascynującej historii…

„Skazane” to opowieść o losach czterech kobiet: emanującej energią i kobiecością zamożnej Sylwii – w tej znakomitej roli dawno nie widziana na małym ekranie Monika Krzywkowska; młodej mężatce i przyszłej matce Monice (Paulina Gałązka); zadziornej, niepokornej Oli (Olga Bołądź) oraz Annie, której sen z powiek spędza obawa o los osadzonego za kratami syna. W roli dociekliwego detektywa, który doprowadzi Martę do odkrycia prawdy – Piotr Głowacki.

Oprócz głównych bohaterów, w drugoplanowych, ale charakterystycznych rolach zobaczymy plejadę znanych i cenionych aktorów. W nastoletnie dzieci Sylwii i Adama, wcielą się, cieszący się uznaniem młodych widzów utalentowani – Filip Gurłacz oraz Kasia Sawczuk. „Czarnym” charakterem, który skomplikuje życie Oli będzie Piotr Rogucki. Natomiast aktor Marcin Perchuć jako więzienny wychowawca, stanie się katalizatorem przemiany Anny.

Scenariusz „Skazanych” to adaptacja dobrze przyjętego w Wielkiej Brytanii serialu „Prisoner’s Wives”. Za reżyserię wszystkich trzynastu odcinków serii odpowiada Łukasz Jaworski, adaptację scenariusza oryginalnego: Robert Mąka, a zdjęcia – Mateusz Wichłacz. Producentem wykonawczym jest firma Aktiv Media, producentem wspierającym – Endemol Shine Polska.

„Skazane” jesienią na antenie Polsatu.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *