Serial „Strażacy” wiosną 2016 wróci na antenę TVP1 HD

Zdjęcia do drugiej serii serialu TVP1 „Strażacy” ruszyły 27 października w Warszawie i potrwają do połowy grudnia 2015 roku. Pierwsze pięć odcinków wyreżyseruje Maciej Dejczer, kolejne pięć – Łukasz Palkowski (reżyser filmu „Bogowie”). Premiera w TVP1 HD planowana jest na wiosnę 2016 roku.

Akcja dziesięciu nowych odcinków serialu „Strażacy” toczyć się będzie głównie w Warszawie. Każdy stanowić ma zamkniętą historię jednego wypadku, zwieńczonego akcją ekipy ratowniczej. Kontynuowane będą wątki obyczajowe z pierwszego sezonu. Do jednostki dołączą nowi bohaterowie.

Pierwsza seria nie rozwiązała wszystkich problemów głównych bohaterów – kiedy wydawało się, że Adam i Magda znów się odnaleźli, do kraju wróciła narzeczona Adama – Kamila. Wojnar ma szansę na oczyszczenie z zarzutów niesubordynacji podczas akcji, która doprowadziła do tragicznego wypadku jego przyjaciela Wojtka. Będzie mógł wrócić do warszawskiej jednostki, z której wysłano go do OSP w Żyrardowie.

Kontynuowane będą wątki obyczajowe z poprzednich odcinków. Adam (Maciej Zakościelny) jest w dużym kłopocie, rozdarty między uczuciami do Kamili (Weronika Rosati), która wróciła do kraju, i Magdy (Marta Ścisłowicz) oraz Krzysia, z którym się zaprzyjaźnił. Krzysiowi tak bardzo zależy na tym, aby Adam był blisko niego i jego mamy, że nie cofnie się przed niczym i doprowadzi do skłócenia Kamili i Adama.

Wojnar wraca do Warszawy. Nie zniknęły niesnaski w obrębie samej jednostki, a nawet wręcz przeciwnie. Jego konflikt z Rafałem Boryckim (Kuba Wesołowski) nasila się. Główną przyczyną jest fakt, że jego bezpośredni przełożony i dowódca jednostki zostaje zdegradowany… Czy mimo tego będą potrafili się porozumieć, kiedy stawką jest ludzkie życie? Czy Borycki, którego gubi nadmierna buta, zmieni w końcu swoje nastawienie do ludzi?

Z niemałymi problemami boryka się także najbliższy przyjaciel Adama, Wojtek (Maciej Mikołajczyk). Fizycznie ma się coraz lepiej, jednak wypadek, któremu uległ, pozostawił w nim ślad – każdy wyjazd na akcję to dla niego wielka trauma, którą stara się ukryć. Przez krótką chwilę mu się to nawet udaje. Jego strach coraz bardziej komplikuje życie jemu i najbliższym. Jedyną osobą, która widzi to wszystko, jest Adam. Aby pomóc przyjacielowi w przezwyciężeniu koszmarów i odnalezieniu na nowo sensu życia, sięgnie po naprawdę drastyczne środki…

Warszawską jednostkę zasilą nowi strażacy – Radek (Mateusz Janicki) i Boguś (Dawid Zawadzki). Drugi sezon to emocjonujące historie – wyścig motocyklowy ojca i syna, zakończony tragicznym finałem, podpalenie czy katastrofa kolejowa to tylko niektóre z nich.

Producentem serialu jest Profilm – spółka zależna ATM Grupa.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *