Serial „Tajemnice hotelu Adlon” w TVP1 HD

Jeden z niedawnych hitów niemieckiej telewizji ZDF – „Tajemnice hotelu Adlon” – pokaże TVP1 HD w sześć piątkowych wieczorów, poczynając od 3 października, o godzinie 20:25.

Prawie 8,5 mln widzów, czyli co czwarty Niemiec mający w porze emisji włączony telewizor, oglądało na antenie niemieckiego nadawcy publicznego znakomicie zrealizowany, emocjonujący serial o losach rodziny Adlon. Ich wzloty i upadki, miłości i zdrady pokazane zostały z rozmachem na tle wielkiej historii, na przestrzeni prawie całego XX wieku (1904-1997).

Saga rodzinna rozpoczyna się od dramatycznych narodzin Sonji, która w brutalny sposób zostaje odebrana matce. Od tej pory jej los będzie nierozerwalnie związany z wielkim rodem Adlonów a jej życie będzie się toczyć w przepięknych wnętrzach hotelu. To właśnie tu Sonia spotka miłość swojego życia, żydowskiego pianistę Juliana, który ucieknie z ich córeczką do Palestyny.

W Niemczech trzyodcinkowa seria „Das Adlon. Eine Familiensaga” emitowana była w styczniu 2013 roku; TVP1 HD wyemituje jej sześcioodcinkową wersję.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *