Serial „Targowisko próżności” w HBO i HBO GO

fot. ROBERT VIGLASKY

Targowisko próżności to powieść, która doczekała się już kilku ekranizacji. Najnowsza, serialowa odsłona tego XIX-wiecznego dzieła literatury angielskiej, znów zabierze widzów do świata młodej Angielki, która marzy o awansie społecznym. Premiera Targowiska próżności w HBO GO odbędzie się już 3 września. Na antenie HBO serial emitowany będzie od 4 września.

Sprawdź godziny emisji serialu „Targowisko próżności” w PROGRAMIE TV

Młodziutka Becky Sharp (Olivia Cooke) jest niezwykle bystrą i zdeterminowaną dziewczyną. Jako córka malarza i francuskiej baletnicy należy jednak do niskiej klasy społecznej, przez co jej możliwości na ułożenie sobie życia są z góry określone i ograniczone. Becky ma jednak wielkie ambicje i chce odmienić swój los. Dziewczyna ze wszystkich sił pragnie zaistnieć w środowisku angielskiej śmietanki społecznej, nie zawaha się więc przed niczym, aby osiągnąć swój cel i spełnić marzenia.

Serial Targowisko próżności to najnowsza adaptacja klasycznego dzieła literatury Williama Makepeace’a Thackeraya o tym samym tytule. Powieść, a co za tym idzie także jej ekranizacja, to satyra na angielskie społeczeństwo z początku XIX wieku, z czasów wojen napoleońskich.

Twórczynią produkcji jest Gwyneth Hughes (Pięć dni. Zniknięcie), a za reżyserię odpowiada nominowany do BAFTY James Strong (serial Doctor Who).

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

W głównych rolach w serialu Targowisko próżności występują: Olivia Cooke (Diabelska plansza Ouija), Tom Bateman (Babskie wakacje), Johnny Flynn (Sils Maria), Martin Clunes (Zakochany Szekspir) oraz Claudia Jessie (serial Line of Duty). Producentami serialu są Mammoth Screen oraz ITV Studios.

Premiera pierwszego odcinka miniserialu Targowisko próżności (Vanity Fair) zaplanowana została w HBO GO na 3 września. Drugi odcinek dodany zostanie do serwisu dzień później, czyli 4 września, kolejne od 10 września co tydzień w poniedziałki. Na antenie HBO serial emitowany będzie od 4 września, co wtorek o godzinie 20:10. Produkcja składa się z 7 odcinków.

Źródło: HBO

One Comment on “Serial „Targowisko próżności” w HBO i HBO GO”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *