“Terror” – trzymający w napięciu thriller produkcji AMC, stworzony przez Ridley’a Scotta, Davida Kajganicha i Soo Hugh, będzie miał polską premierę 5 kwietnia 2018 roku o 22:00 na kanale AMC. AMC udostępniło pierwsze oficjalne zdjęcia z serialu.

Sprawdź godziny emisji serialu “Terror” w PROGRAMIE TV

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, “Terror” koncentruje się na niebezpiecznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Załoga stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Czy komukolwiek uda się wyjść cało z dramatycznej walki o przetrwanie? Przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – “Terror” świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

W 10-odcinkowym serialu występują: Jared Harris (“Mad Men”, “The Crown”) jako Kapitan Francis Crozier, Tobias Menzies (“Outlander”) jako James Fitzjames, Ciarán Hinds (“Gra o Tron”) jako Sir John Franklin; Paul Ready (“Cuffs”) jako dr Henry Goodsir, Adam Nagaitis (“Sufrażystka”) jako Cornelius Hickey, Nive Nielsen (“Podróż do Nowej Ziemi”) jako Lady Silence; Ian Hart (“Marzyciel”) jako Thomas Blanky oraz Trystan Gravelle (“Mr. Selfridge”) jako Henry Collins.

“Terror” stanowi unikalne połączenie fascynującej historii, złożonych i pełnych niedoskonałości bohaterów, niesłabnącego ludzkiego ducha, horroru i tajemnicy niezbadanego dotąd świata – powiedzieli producenci wykonawczy i showrunnerzy David Kajganich i Soo Hugh. – Nie możemy się doczekać momentu, gdy widzowie dołączą do tego świata.

Kręcony na Węgrzech w Budapeszcie, “Terror” produkowany jest przez Scott Free Productions, Emjag Productions i Entertainment 360 we współpracy z AMC Studios. Oprócz Kajganicha i Hugh, producentami wykonawczymi serii są także Ridley Scott, David W. Zucker, Alexandra Milchan, Scott Lambert oraz Guymon Casady.

Źródło: AMC Networks International