Serial „Wielkie kłamstewka” w HBO i HBO GO

Nowy miniserial HBO w gwiazdorskiej obsadzie „Wielkie kłamstewka” będzie miał premierę w HBO i HBO GO w poniedziałek, 20 lutego o godzinie 3:00 w nocy – równolegle z premierą amerykańską. W produkcji występują Reese Witherspoon, Nicole Kidman i Shailene Woodley, a partnerują im Alexander Skarsgård, Laura Dern, Zoë Kravitz, Adam Scott, James Tupper i Jeffrey Nordling. Serial będzie również emitowany w poniedziałki o godzinie 20:10.

Nowy siedmioodcinkowy miniserial HBO z Reese Witherspoon, Nicole Kidman i Shailene Woodley to historia o pozornie idealnym życiu na amerykańskich przedmieściach opowiedziana oczami trzech kobiet. Oparta na bestellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule produkcja pełna jest emocji i czarnego humoru.

W spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Kochające matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Za ich pozornie perfekcyjnym życiem kryje się jednak sieć kłamstw. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane (Shailene Woodley) i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline (Reese Witherspoon) i Celeste (Nicole Kidman) biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą (Laura Dern). Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, który pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły.

Produkcja w przewrotny sposób podejmuje temat mitu perfekcyjnego amerykańskiego życia i sprzeczności, jakie kryją się za misternie skonstruowanymi fasadami domów, małżeństw i przyjaźni. Miniserial przedstawia obraz niewielkiej społeczności napędzanej plotkami i nierównościami finansowymi, konfliktami, sekretami i zdradami, które wpływają na relacje między małżonkami, rodzicami i dziećmi, przyjaciółmi i sąsiadami.

W główne role wcielają się wyróżniona Nagrodą Akademii Reese Witherspoon („Spacer po linie”), nagrodzona Oscarem Nicole Kidman („Godziny”), nominowana do nagrody Złotego Globu i nagrody SAG Shailene Woodley („Spadkobiercy”), laureatka trzech Złotych Globów Laura Dern („Dzika droga”), Alexander Skarsgård (serial HBO „Czysta krew”), Zoë Kravitz („Mad Max: Na drodze gniewu”, „Niezgodna”), Adam Scott („Parks and Recreation”, „Pakt z diabłem”), James Tupper („Uwaga, faceci!”, „Zemsta”) i Jeffrey Nordling („Sully”, „Motyw”). Za reżyserię odpowiada nominowany do Oscara Jean-Marc Vallée („Witaj w klubie”). Autorem scenariusza jest wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy David E. Kelley („Gdzie diabeł mówi dobranoc”, „Prawnicy z Miasta Aniołów”, „Kancelaria adwokacka” i „Ally McBeal”).

Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Reese Witherspoon, Nicole Kidman, David E. Kelley, Bruna Papandrea („Zaginiona dziewczyna”, „Dzika droga”, nominowana do Nagrody Akademii Filmowej za film „Obywatel Milk”), Per Saari („Między światami”, „Rodzina Fangów”, „Monte Carlo”), Jean-Marc Vallée, Nathan Ross („Witaj w klubie”, „Dzika droga”, „Destrukcja”) oraz Gregg Fienberg (czterokrotnie nominowany do nagrody Emmy, seriale HBO „Czysta krew” i „Deadwood”). Producentkami są również Barbara A. Hall („Ray”, „Obywatel Milk”) oraz Liane Moriarty – autorka bestsellerowej powieści, na podstawie której powstała produkcja HBO.

Premiera nowego miniserialu HBO „Wielkie kłamstewka” odbędzie się w poniedziałek, 20 lutego o godzinie 3:00 w nocy w HBO, równolegle z premierą amerykańską. Następna emisja w HBO odbędzie się również w poniedziałek o godzinie 20:10. Powtórka w HBO zaplanowana jest na środę, 22 lutego o godzinie 22:10. Kolejne odcinki co poniedziałek w HBO, a powtórki w środy. Serial będzie dostępny w HBO GO – premierowy odcinek od 20 lutego.

Zdjęcia do miniserialu „Wielkie kłamstewka” powstawały na planach w Monterey, Carmel, Malibu, Los Angeles, Culver City, Pasadenie i Altadenie w stanie Kalifornia.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *