Serial „Will” o Williamie Szekspirze w TNT (wideo)

Stacja TNT zakupiła prawa do dziesięciu odcinków nowego serialu „Will” – serii o życiu młodego Williama Szekspira. Start emisji zaplanowano na 2017 rok w kanałach rozrywkowych Turner International na całym świecie.

W postać tytułowego Willa wcieli się debiutant Laurie Davidson. Oprócz niego w obsadzie znajdą się Olivia DeJonge („Wizyta”, „Hiding”), Colm Meaney („Star Trek: Stacja Kosmiczna”, „Hell on wheels”), Mattias Inwood („Kroniki Shannary”), Jamie Campbell Bower („Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”, „Saga Zmierzch”) i Ewen Bremmer („Trainspotting”, „Snowpiercer: Arka przyszłości”).

Producentami wykonawczymi serialu są Craig Pearce („Wielki Gatsby”, „Moulin Rouge!”, „Romeo i Julia”), nominowany do Złotego Globu Shekhar Kapur („Elizabeth”), Alison Owen („Elizabeth”) i Debra Hayward („To właśnie miłość”). Do produkcji serialu przyłożyli rękę również Vince Gerardis („Jumper”), Howard Braunstein („Intrygant”, „Lista klientów”) i Louise Rosager. Scenariusz pilotażowego odcinka serialu napisał Pearce, reżyserii podjął się Kapur. Na 2017 rok stacja TNT zaplanowała rozpoczęcie emisji „Will” w kanałach rozrywkowych Turner International na całym świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=pIbGTP4iaC0

„Will” rozpoczyna się przybyciem młodego Williama Szekspira na przedstawioną w przejaskrawionym, punk-rockowym stylu scenę teatralną szesnastowiecznego Londynu. W tym uwodzicielskim, brutalnym świecie młody William konfrontuje swój talent z rozpieszczonymi widzami, tandetnymi festynami i religijnym fanatyzmem. Serial to ekscytująca, współczesna wersja historii życia Szekspira, wzbogacona o nowoczesny soundtrack, podkreślający beztroskę, pożądliwość i geniusz młodego dramaturga.

Postacią Willa zauroczona jest Alice Burbage (DeJonge), utalentowana, piękna i zbuntowana córka Jamesa Burbage (Meaney). Ojciec dziewczyny jest cieślą z ambitnym marzeniem zbudowania w Londynie pierwszego od czasów Imperium Rzymskiego teatru. Pomimo rodzinnych konotacji, normy społeczne uniemożliwiają Alice spełnianie się na teatralnej scenie. Wrodzonym talentem może pochwalić się również jej zakochany w sobie brat, Richard (Inwood). Przypadkowe spotkanie w teatrze pozwoli mu połączyć siły z Szekspirem i zainicjować wyjątkową współpracę pomiędzy pisarzem. Grono głównych bohaterów serialu uzupełnia dramaturg, poeta i główny rywal Willa, Christopher Marlowe (Bower) oraz zamożny i uznany stróż prawa Richard Topcliffe (Bremner).

„Will” ma energię nieporównywalną z żadną inną aktualną telewizyjną produkcją – mówi Sarah Aubrey, wicedyrektor programowa TNT. – Szekspir był gwiazdą rocka swoich czasów, a „Will” trafnie i w nawiązaniu do współczesności oddaje przeżycia młodego pisarza i jego fanów. Praca z tak utalentowaną ekipą nad świeżym, śmiałym ujęciem historii pisarza była wielką przyjemnością – dodaje.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *