Serial wojenny ODDZIAŁ DLA ZUCHWAŁYCH w CANAL+

To jeden z najdroższych seriali zrealizowanych kiedykolwiek w Wielkiej Brytanii! ODDZIAŁ DLA ZUCHWAŁYCH, czyli najnowsza produkcja twórców nagrodzonego czterema statuetkami BAFTA TV „Peaky Blinders”, opowiada historię powstania elitarnej jednostki SAS – Secret Air Service, której wciąż aktualne motto brzmi: „Who dares, wins” [„Kto się odważy, ten zwycięży”]. Premiera 6-odcinkowej superprodukcji już 14 grudnia w CANAL+ online oraz na antenie CANAL+ PREMIUM.

Sprawdź godziny emisji serialu „Oddział dla zuchwałych” w PROGRAMIE TV

Męstwo, pewność siebie i notoryczne igranie ze śmiercią, połączone z brytyjskim poczuciem humoru. To przepis na serialowy hit wg. Stevena Knighta:

To historia wojenna niepodobna do innych. Jest inspirowana faktami oraz wierna duchowi tej legendarnej brygady odmieńców i poszukiwaczy przygód – powiedział twórca ODDZIAŁU DLA ZUCHWAŁYCH (ang. „Rouge Heroes”).

Serial opowiada o początkach jednej z najsłynniejszych formacji wojskowych, założonych wśród piasków afrykańskiej pustyni przez szkockiego pułkownika Armii Brytyjskiej, Davida Stirlinga oraz jego towarzyszy: Jocka Lewesa, Paddy’ego Mayne’a i Dudleya Clarke’a. To opowieść o młodych, zuchwałych chłopakach, którzy sieją spustoszenie na tyłach niemieckiego wroga. Ta powietrzno-desantowa brygada podejmowała się misji, które wszyscy inni uznaliby za niemożliwe do wykonania.

To właśnie ta wyjątkowa historia, opisana wcześniej przez Bena Macintyre w książce „SAS: Rogue Heroes”, w połączeniu z wiernością wobec historycznych wydarzeń i spektakularnością produkcji Knighta, zaowocowały niezwykłym telewizyjnym widowiskiem. Brytyjski The Guardian w swojej recenzji zatytułowanej „Guns, death and Daddy issues” podkreślił, że ODDZIAŁ DLA ZUCHWAŁYCH to jedna z najbardziej pobudzających emocje serialowych produkcji. A to nie pierwsze inspirowane prawdziwymi wydarzeniami dzieło Knighta, które zachwyciło widzów i krytyków. Jest on m.in. twórcą hitowego serialu „Peaky Blinders”, opowiadającego o gangu działającym w Birmingham na początku XX w., a także autorem scenariusza głośnego filmu „Spencer” (główna rola Kristen Stewart przyniosła jej nominację do Oscara).

Najnowsza produkcja o ikonicznych postaciach brytyjskiej historii jest doceniana nie tylko za rozmach i prawdę historyczną, ale także za wyjątkową oprawę muzyczną. Heavymetalowa ścieżka dźwiękowa z klasykami takich zespołów jak Motorhead jest dopełnieniem wrażeń towarzyszących odkrywaniu losów oddziału buntowników. Rockowy charakter produkcji podkreślany jest już pierwszych minutach, kiedy młody oficer David Stirling (w tej roli znany m.in. z „Sex Education” Connor Swindells), po odkryciu, że jego dowódca dostarczył paliwa mającego wystarczyć na 500 km, zamiast na 500 mil, wpada w furię. Towarzysząca tej scenie muzyka zmienia się z poruszających dźwięków marszu, na „If You Want Blood (You’ve Got It)” legendarnej, australijskiej grupy AC/DC.

Serial to także fantastyczna obsada, wśród której dominują twarze znane z innych brytyjskich produkcji. Na ekranie obok wspominanego Swindellsa pojawili się: znany m.in. z roli Księcia Karola w najnowszej odsłonie „The Crown” Dominic West, Jack O’Connell, czyli James Cook z serii „Skins”, Alfie Allen wcielający się w Theona Greyjoya w kultowej „Grze o Tron” oraz Sofia Boutella — Gazelle w „King’s Man: Tajne służby”.

Reżyserem ODDZIAŁU DLA ZUCHWAŁYCH jest Tom Shankland, trzykrotnie nominowany do nagrody BAFTA, m.in. za serial „The Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza”. Autor spektakularnych zdjęć to natomiast Stephan Pehrsson, nominowany do Emmy za „Black Mirror”.

Sprawdź ofertę kanału CANAL+ PREMIUM w PROGRAMIE TV

Premierowe odcinki ODDZIAŁ DLA ZUCHWAŁYCH od 14.12 w środy o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *