BLACK ADAM w HBO Max

Dwayne Johnson w roli głównej w filmie przygodowym Black Adam. To pierwszy w historii wielkoekranowy film fabularny, który opowiada historię tego tytułowego bohatera wydawnictwa DC. Obraz wyreżyserował Jaume Collet-Serra (Wyprawa do dżungli).

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

W starożytnym Kahndaqu niewolnik Teth Adam otrzymał nieograniczoną moc bogów. Wykorzystał ją jednak do zemsty, za co został uwięziony. Teraz, 5000 lat później, odzyskuje wolność i ponownie wymierza światu mroczną sprawiedliwość. Po odmowie poddania się Teth Adam musi się zmierzyć ze współczesnymi herosami, znanymi jako Stowarzyszenie Sprawiedliwości. Tworzą je Hawkman, Doktor Fate, Atom Smasher i Cyclone. Ich celem jest ponowne uwięzienie Adama na wieki.

Oprócz Dwayne’a Johnsona w filmie występują Aldis Hodge (Miasto na wzgórzu, Pewnej nocy w Miami…) w roli Hawkmana, Noah Centineo (Do wszystkich chłopców, których kochałam) w roli Atom Smashera, Sarah Shahi (Sex/Life, Godziny szczytu 3), Marwan Kenzari (Morderstwo w Orient Expresie, Aladyn), Quintessa Swindell (Voyagers, Trinkets) w roli Cyclone, Mohammed Amer (Mo, Ramy), Bodhi Sabongui (A Million Little Things) i Pierce Brosnan (filmy o Jamesie Bondzie i seria Mamma Mia!) jako Doktor Fate.

Film wyreżyserował Jaume Collet-Serra na podstawie scenariusza i pomysłu Adama Sztykiela, Rory’ego Hainesa i Sohraba Noshirvaniego. W scenariuszu posłużono się postaciami DC, stworzonymi przez Billa Parkera i C.C. Becka. Producentami filmu są Beau Flynn, Hiram Garcia, Dwayne Johnson i Dany Garcia, zaś Toby Emmerich, Richard Brener, Dave Neustadter, Chris Pan, Walter Hamada, Adam Schlagman, Geoff Johns, Eric McLeod i Scott Sheldon są producentami wykonawczymi.

W ekipie reżysera znaleźli się między innymi nominowany do Oscara operator Lawrence Sher (Joker), scenograf Tom Meyer (Giganci ze stali, Finch), montażyści Mike Sale (Czerwona nota, Drapacz chmur) i John Lee (Anyone Home?), projektanci kostiumów Kurt i Bart (Deadpool 2, Igrzyska śmierci: Kosogłos. Części 1 i 2), nagrodzony Oscarem specjalista od efektów wizualnych Bill Westenhofer (Życie Pi, Wonder Woman) oraz kompozytor Lorne Balfe (Czarna Wdowa).

Black Adam, film New Line Cinema wyprodukowany przez Seven Bucks i Flynn Picture Co., zadebiutuje w serwisie HBO Max już 16 grudnia. Premierowa emisja w HBO zaplanowana została na 22 stycznia na godz. 20:10. Globalnym dystrybutorem obrazu jest Warner Bros. Pictures.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *