W sobotę, 10 września 2016 roku, w Cinemax rusza nowy serial produkcji Cinemax “Zamęt” (“Quarry”) o mężczyźnie, który po powrocie z wojny w Wietnamie próbuje odnaleźć się w normalnym życiu. Odrzucony przez bliskich, zostaje wciągnięty przez lokalnych gangsterów w serię zabójstw. W głównej roli występuje Logan Marshall-Green. Serial reżyseruje laureat Emmy Greg Yaitanes. Serial będzie również dostępny w HBO GO.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Cinemax

“Zamęt” to nowy serial Cinemax, którego akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych w 1972 roku. Mac “Quarry” Conway (w tej roli Logan Marshall-Green) wraca z Wietnamu do rodzinnego Memphis. Mężczyzna jest wykończony psychicznie i fizycznie przez wojnę. Nie może do końca odnaleźć się w rzeczywistości i pogrąża się w autodestrukcji. Nie stroni od używek. Nie do końca tego chcąc, zostaje wciągnięty we współpracę z gangsterami działającymi nad rzeką Missisipi.

Ośmioodcinkowa produkcja oparta jest na bestsellerowej książce Maxa Allana Collinsa (“The Road to Perdition”). W głównych rolach występują: Logan Marshall-Green (“Snowden”, “Prometeusz”), Jodi Balfour (serial “Bombowe dziewczyny”, “Mąż”) oraz zdobywca Złotej Palmy Peter Mullan (“Siostry Magdalenki”, miniserial HBO “Olive Kitteridge”). Twórcami serialu są Michael D. Fuller (“Pamiętnik”, serial “Rectify”) i Graham Gordy (“Guru miłości”, serial “Rectify”). Za produkcję i reżyserię “Zamętu” odpowiada laureat Emmy Greg Yaitanes (seriale “Doktor House”, “Banshee”).

Pierwszy odcinek serialu “Zamęt” będzie mieć swoją premierę w sobotę, 10 września o godzinie 20:00, w Cinemax oraz tego samego dnia w HBO GO. Dodatkowo, premierowy odcinek zostanie udostępniony widzom bez abonamentu w ramach odkodowanego weekendu Cinemax i Cinemax2, który będzie trwać od 10 do 11 września.

Źródło: HBO