Serial „Zwierzęta” w HBO Comedy

7 lutego 2016 roku rusza nowy animowany serial braci Duplass „Zwierzęta” („Animals”) opowiadający o zwierzętach zamieszkujących Nowy Jork – jedno z najmniej przyjaznych stworzeniom miejsc na Ziemi.

Bohaterami serialu „Zwierzęta” są pogardzane przez wszystkich stworzenia zamieszkujące najbardziej wrogie zwierzętom środowisko – Nowy Jork. Okazuje się, że cierpiące z powodu zawodów miłosnych szczury, kwestionujące swoją tożsamość płciową gołębie lub przeżywające kryzys wieku średniego pluskwy, wdają się w tak samo niezręczne rozmowy, moralne dwuznaczności i równie boleśnie jak ludzkim mieszkańcom miasta dokucza im egzystencjalny lęk. Serial został wyprodukowany przez spółkę Duplass Brothers Television, a jego pomysłodawcami są Phil Matarese i Mike Luciano.

Zakochane do szaleństwa pingwiny, uwielbiające imprezować szczury, dwa konie szwendające się po Central Parku i wiele innych stworzeń stara się jakoś przeżyć dzień za dniem w jednej z największych metropolii świata – Nowym Jorku. Próba przetrwania w tym niezwykłym i zarazem nieprzyjaznym ekosystemie czasami jednak graniczy z cudem.

Nowy serial komediowy HBO przedstawia trudy codziennego życia w Nowym Jorku z perspektywy mieszkających tam zwierząt. Ich myśli i problemy czasem niespodziewanie okazują się bardzo podobne do ludzkich. Produkcja emanuje poczuciem humoru i świeżością. Nie brakuje w niej ironii i groteski. Uwagę zwraca również warstwa wizualna serialu.

Phil Matarese i Mike Luciano poznali się podczas pracy w nowojorskiej firmie produkcyjnej, gdzie czasami bawili się w podkładanie głosów gołębiom siadającym na parapetach biurowych okien. Phil, który w wolnym czasie zajmuje się ilustracją zaproponował stworzenie krótkiej, opartej na ich zabawach animacji, która miałaby zostać wyświetlona podczas comiesięcznych występów komediowych Mike’a. Tak narodziła się seria animowanych krótkich metraży zatytułowanych po prostu „Zwierzęta”. Serial szybko stał się pełnym pasji projektem na cały etat, wyświetlanym w nowojorskich kinach i na festiwalach w całym kraju. W 2013 roku duet zdobył nagrodę dla najlepszej komedii na New York Television Festival. Wtedy Zwierzętami zainteresowali się producenci Jay i Mark Duplass, którzy przekonali Phila i Mike’a do odejścia z pracy i przeprowadzki na drugi koniec Stanów Zjednoczonych, by stworzyć dziesięć półgodzinnych odcinków. Rok później, w styczniu 2015 roku, dwa pierwsze odcinki „Zwierząt” miały swoją premierę na Sundance Film Festival jako pierwszy niezależnie wyprodukowany serial w historii tego festiwalu. Serial spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków, publiczności i HBO, które zakupiło dwa sezony „Zwierząt”.

Animacje do serialu powstały we współpracy ze Starburns Industries – studio stojące m.in. za nominowaną w tym roku do Oscara Anomalisą Charliego Kaufmana.

Premiera serialu odbędzie się 7 lutego o godzinie 22:30 w HBO Comedy i HBO GO.

„Zwierzęta” to kolejny rozdział owocnej, twórczej współpracy między HBO a braćmi Duplass. Drugi sezon ich serialu „Bliskość” pojawi się na antenie HBO oraz w HBO GO 22 lutego.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *