„Z Czekoladą w kuchni” nowością w ramówce Polsatu

6 lutego 2016 roku na antenie Polsatu zadebiutuje nowy program kucharza i dziennikarza kulinarnego Grzegorza Łapanowskiego i Mistrzyni Cukiernictwa Joanny Profus – „Z Czekoladą w kuchni”. Prowadzący zaprezentują w nim tajniki kuchni z różnych zakątków świata, zdradzą tajemnice rozmaitych słodkich składników i pokażą jak je połączyć w smaczną całość.

Seria „Z Czekoladą w kuchni” składa się z 8 odcinków, emitowana będzie w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 17:40. W każdym odcinku dwoje prowadzących: Grzegorz Łapanowski oraz Joanna Profus przedstawią przepis na potrawę z wykorzystaniem czekolady. Joanna Profus zaznajomi widzów ze sztuką przygotowywania deserów – pokaże jak usmażyć hiszpańskie pączki z czekoladą lub jak przygotować bezy i tarty. Grzegorz Łapanowski natomiast wyczaruje dania, łącząc na pozór niepasujące do siebie składniki takie jak polędwica wołowa i gorzka czekolada, czy kaczka i sezamki.

Grzegorz Łapanowski – juror „TOP CHEF”, kucharz i dziennikarz kulinarny, jest stypendystą „Culinary Dyplomacy” Departamentu Stanu USA. Gotował z najlepszymi, m.in.: Wojciechem Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Autor książek: „Smakuje”, „Dwie Ryby”, „Najlepsze przepisy dla całej rodziny”. Wspólnie z bliskimi mu ludźmi prowadzi Fundację na rzecz edukacji kulinarnej dzieci i młodzieży – „Szkoła na widelcu”. W Polsat Cafe prowadził program „Misja stołówka”.

Joanna Profus – Mistrzyni Cukiernictwa E.Wedel, której specjalnością jest wykonywanie dekoracji z użyciem czekolady. Mistrzyni Polski młodych cukierników. Na co dzień tworzy słodkie dzieła w wedlowskiej Pracowni Rarytasów. Jako pierwsza w Polsce zainicjowała trend łączenia mody z czekoladą.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *