Seriale „Figurantka” i „Barry” z nowymi sezonami w HBO i HBO GO

Dwa nagradzane seriale komediowe HBO powracają z kolejnymi sezonami. Czarna komedia Barry o płatnym zabójcy próbującym swoich sił w aktorstwie wraca z drugim sezonem, a satyryczne spojrzenie na świat polityki w Figurantce z siódmym, finałowym sezonem. Premiera obu tytułów odbędzie się 1 kwietnia w HBO i HBO GO.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Barry to pełen czarnego humoru serial komediowy produkcji HBO o perypetiach niskobudżetowego płatnego zabójcy, który niespodziewanie rozpoczyna przygodę z aktorstwem. W jego rolę wciela się Bill Hader, który za swoją kreację uhonorowany został nagrodą Emmy.

Sprawdź godziny emisji serialu „Barry” w PROGRAMIE TV

Barry (Bill Hader) jest zdecydowany, by porzucić karierę płatnego zabójcy na rzecz nowej pasji – aktorstwa. Oprócz teatru stara się też skupić na swojej dziewczynie i nowych znajomościach, mając nadzieję na uwolnienie się ze skomplikowanego trójkąta kryminalnego obejmującego czeczeńskich, boliwijskich i birmańskich gangsterów, nie wspominając o mocno podejrzanych detektywach z LA. Nie jest to takie proste. Gdy już udaje mu się wyeliminować wiele czynników zewnętrznych, które pchnęły go w kierunku przemocy, odkrywa, że jest coś w jego psychice, co pcha go w kierunku zabójczej profesji.

Pomysłodawcami tej nietuzinkowej produkcji są pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Alec Berg (serial HBO Dolina Krzemowa) oraz Bill Hader (Wykolejona). Ten ostatni wciela się również w postać głównego bohatera. Obok niego w obsadzie znaleźli się laureat dwóch Złotych Globów Henry Winkler (Krzyk), Stephen Root (To nie jest kraj dla starych ludzi), Sarah Goldberg (Mroczny Rycerz powstaje) oraz Glenn Fleshler (Blue Jasmine). Serial wyróżniony został trzema nagrodami Emmy, z trzynastu nominacji, jakie otrzymał, oraz trzema nominacjami do Złotego Globu.

Premiera drugiego sezonu serialu HBO Barry odbędzie się w poniedziałek, 1 kwietnia w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze. W HBO GO serial dostępny będzie od rana, a w HBO jego emisja została zaplanowana na godz. 21.30.

Figurantka (Veep) to satyryczna opowieść o świecie wielkiej polityki z brawurową, wielokrotnie nagradzaną Julią Louis-Dreyfus w roli głównej.

Sprawdź godziny emisji serialu „Figurantka” w PROGRAMIE TV

Selina Meyer (Julią Louis-Dreyfus), była prezydentka, postanawia kandydować ponownie na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pytanie, czy jest w stanie odciąć się grubą kreską od lat naznaczonych gafami i skandalami. Selina zrobi wszystko, żeby przekonać do siebie wyborców ze stanów, w których odbywają się prawybory, przymila się więc do bogatych sponsorów i analizuje najpoważniejsze zagrożenia. Jednym z nich może być jej były asystent, a obecnie kongresman Jonah Ryan.

Nagradzany serial komediowy Figurantka w dowcipny i przerysowany sposób obnaża kulisy amerykańskiej polityki na najwyższym szczeblu. Pomysłodawcą serialu jest nominowany do Oscara Armando Iannucci (serial The Thick of It, Zapętleni). W tytułowej roli występuje zdobywczyni Złotego Globu Julia Louis-Dreyfus (serial Kroniki Seinfelda). Towarzyszą jej Tony Hale, dwukrotny zdobywca nagrody Emmy jako jej oddany ochroniarz Gary, nominowana do Emmy Anna Chlumsky jako Amy, prawa ręka Seliny, nominowany do Emmy Matt Walsh jako Mike, były rzecznik, Reid Scott jako nadambitny Dan, Timothy C. Simons jako były asystent, a obecnie kongresman Jonah Ryan, Kevin Dunn jako szef kampanii Ben, nominowany do Emmy Gary Cole jako analityk Kent, Sam Richardson jako pozostający w cieniu szef sztabu Richard i Sarah Sutherland jako córka Seliny, Catherine. Produkcja zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień, w tym dwanaście statuetek Emmy oraz siedem nominacji do Złotego Globu.

Premiera finałowego, siódmego sezonu serialu HBO Figurantka (Veep) zaplanowana została na poniedziałek, 1 kwietnia w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze. W HBO GO serial dostępny będzie od rana, a w HBO jego emisja została zaplanowana na godz. 21.00.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *