Seriale kostiumowe w TVP VOD

W katalogu vod.tvp.pl ponownie zagości „Sułtanka Kösem”. Nie zabraknie również najnowszej produkcji BBC: „Sanditon” i nagrodzonego Złotymi Globami „Wolf Hall”. Z polskich akcentów polecamy – po rekonstrukcji obrazu – „Noce i dnie” oraz „Nad Niemnem”. To często doskonałe źródła wiedzy historycznej i obyczajowej.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Po raz pierwszy widzowie TVP VOD będą mieć niepowtarzalną okazję do bezpłatnego obejrzenia wszystkich odcinków tureckiego serialu, który gromadził miliony fanów na całym świecie – „Sułtanka Kösem” to kontynuacja fenomenu produkcji „Wspaniałe stulecie”. Fabuła opowiada o życiu sułtanki Hatice, która od niewolnicy i nałożnicy, a w końcu żony Sułtana Ahmeda I zostaje jedną z najpotężniejszych kobiet w Imperium Osmańskim, sprawując rządy jako regentka syna, następnie zaś wnuka. Emocjonująca, zrealizowana z rozmachem opowieść o pałacowych spiskach, utrzymana w baśniowej konwencji.

Kolejnym serialem, który warto obejrzeć jest doceniany przez widzów rosyjski melodramat „Cena wolności”, w którym Polina – młoda i wykształcona przybrana córka księcia, staje się po jego śmierci niewolnicą we własnym domu. Zmuszona jest służyć w majątku przejętym przez nowych właścicieli.

„Anna Karenina” to kolejna propozycja, będąca adaptacją kultowej powieści Tołstoja i opowiadania Wieriesajewa „Na wojnie japońskiej”. Akcja toczy się w dwóch płaszczyznach – równolegle obserwujemy romans mężatki Anny Kareniny i młodego Wrońskiego, a także starzejącego się Wrońskiego – pacjenta dorosłego syna Anny, który rozpoznaje w nim osobę winną rozpadu związku rodziców.

Biblioteka TVP VOD zawiera także wysokobudżetowe produkcje BBC – z wysmakowanym kreacjami i scenografią, oddające realia epoki i prawdę historyczną. Wśród rekomendowanych nowych pozycji nie można pominąć m.in.: serialu „Wolf Hall” z dwoma Złotymi Globami i plejadą gwiazd: Markiem Rylancem, Damianem Lewisem i Claire Foy, która po raz pierwszy wcieliła się w rolę królowej – Anny Boleyn. W obrazie spoglądamy na dzieje najpopularniejszego angielskiego króla Henryka VIII z perspektywy jego doradcy Thomasa Cromwella, zręcznego i sprytnego dyplomaty, który doskonale odnajduje się w środowisku królewskich humorów, intryg i niepokojów.

„Sanditon”, z rolą ulubieńca widzów Theo Jamesa, to pierwsza, nowatorska adaptacja ostatniej niedokończonej powieści Jane Austen. Opowiada o perypetiach miłosnych wymykającej się konwenansom, charakternej Charlotte Heywood i czarującego Sidneya Parkera. Oryginalna dziewczyna z prowincji przypadkowo trafia do Sanditon, które z rybackiej wioski przeistacza się w modny kurort. W nowym otoczeniu zmienia się także sama Charlotte. Młoda panna Heywood chce zacząć żyć na własnych zasadach. Dotyczy to także miłości.

TVP VOD udostępnia widzom niezapomniane seriale polskie „Noce i dnie” i „Nad Niemnem” w wersji zrekonstruowanej cyfrowo. „Noc i dnie” to obsypana nagrodami epicka opowieść o losach dwóch pokoleń rodziny Niechciców, na tle będącej pod zaborami Polski. Mamy tu nie tylko obraz ziemiaństwa po Powstaniu Styczniowym, ale i przejmujący portret małżeństwa Niechciców. Losy tych dwóch skrajnie odmiennych osobowości – chimerycznej, pełnej niepokojów, wiecznie niezadowolonej Barbary i statecznego, oddanego pracy, prostolinijnego Bogumiła.

„Nad Niemnem” to ekranizacja słynnej sagi o losach dwóch rodów – Korczyńskich i Bohatyrowiczów, których łączy wspólna historia. Późniejsze konflikty całkowicie odmieniają ich życie. Dopiero związek Justyny i Jana doprowadzi do pojednania zwaśnionych rodzin. Siłą filmu są wartości, szczere i prawdziwe uczucia, nostalgia oraz wspomnienia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *