Seriale „Świadek oskarżenia” i „Szpiedzy w Warszawie” w TVP2

„Świadek oskarżenia” i „Szpiedzy w Warszawie” to serialowe propozycje telewizyjnej Dwójki na najbliższy tydzień. W obu produkcjach zobaczymy znakomitych aktorów, m.in.: Marcina Dorocińskiego, Davida Tennanta, Joannę Kulig, Toby’ego Jonesa, czy Kim Cattrall.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Trzyodcinkowy serial „Świadek oskarżenia” to adaptacja powieści Agathy Christie. Kryminalna historia rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Londynie. Bogata wdowa Emily French zostaje zamordowana we własnym domu i pierwsze podejrzenia prowadzących śledztwo padają na Leonarda Vole’a, utrzymanka kobiety. Zrozpaczony mężczyzna, pewien swojej niewinności, poszukuje pomocy i otrzymuje ją od doświadczonego, ale bardzo schorowanego, adwokata Johna Mayhew’a. Prawnik, mimo zawiłości sprawy, gromadzi powoli dowody i stawia sobie ambitny cel, jakim jest całkowite oczyszczenie z zarzutów swojego klienta. Jak potoczą się losy Vole’a i jego obrońcy? Kto zamordował Panią French? W serialu zagrali m.in.: Toby Jones, Billy Howle, Kim Cattrall, Miranda Nolan. TVP2 zaprasza widzów na pierwszy odcinek serialu już w poniedziałek, 30 maja o godz. 21:40. Kolejne odcinki 31 maja, we wtorek i 1 czerwca, w środę o godz. 21:55 na antenie TVP2.

Sprawdź godziny emisji serialu „Świadek oskarżenia” w PROGRAMIE TV

„Szpiedzy w Warszawie” to historyczny serial szpiegowski na podstawie światowego bestsellera Alana Fursta, pod tym samym tytułem. Czteroodcinkowa seria to pierwsza wspólna produkcja fabularna Telewizji Polskiej i BBC Worldwide. Serial ukazuje przedwojenną Warszawę. Nad Europą wisi groźba II wojny światowej. Francuscy, niemieccy, rosyjscy i polscy tajni agenci zostają wciągnięci w szpiegowską walkę na śmierć i życie. Pułkownik Jean – Franois Mercier oficjalnie nowy attaché wojskowy w ambasadzie Francji w Warszawie, a tak naprawdę pracownik francuskiego wywiadu, zagłębia się w świat uprowadzeń, zdrad i intryg na dyplomatycznych salonach i w zaułkach miast. W Warszawie Mercier współpracuje z Antonim Pakulskim, oficerem polskiego wywiadu, swoim dowódcą z 1920 roku, kiedy to obaj walczyli w wojnie polsko – bolszewickiej. Życie, prowadzącego podwójną grę, Merciera dodatkowo skomplikuje spotkanie z piękną paryżanką polskiego pochodzenia, prawniczką w Lidze Narodów, Anną Skarbek, prywatnie związaną z Rosjaninem podającym się za dziennikarza. Jakie tajemnice odkryje Mercier, przemierzając uliczki Pragi, Berlina, Warszawy, Rzymu i Paryża, poznając świat arystokracji, dziennikarzy, skompromitowanych biznesmenów, jak również kelnerów, sklepikarzy, intelektualistów oraz tajnych agentów? W serialu zagrali, m.in.: David Tennant, Janet Montgomery, Marcin Dorociński, Joanna Kulig.

Sprawdź godziny emisji serialu „Szpiedzy w Warszawie” w PROGRAMIE TV

Widzowie TVP2 będą mieli okazję przypomnieć sobie losy bohaterów serialu już 30 maja, w poniedziałek o godz. 22:40. Emisja kolejnych odcinków 31 maja, we wtorek i 1 czerwca, w środę około godz. 23:00. Na ostatni odcinek „Szpiegów w Warszawie” TVP2 zaprasza 2 czerwca, w czwartek o godz. 21:55.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *