Dzień Dziecka 2022 w Polskim Radiu Dzieciom

Z okazji Dnia Dziecka Polskie Radio Dzieciom przygotowało moc atrakcji: wyjątkowy koncert, słuchowisko oraz audycje specjalne. Na słuchaczy czekają bilety do kina i teatru oraz książki i płyty. 1 czerwca dzieci będą miały szansę odwiedzić studio Polskiego Radia Dzieciom i wziąć udział w audycji. Zgłoszenia e-mailowe należy przesyłać na adres dzieci@polskieradio.pl.

1 czerwca przez cały dzień na antenie Polskiego Radia Dzieciom będzie można słuchać o tym, co dzieciom najbardziej podoba się w byciu dzieckiem.

W audycji „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 7.00 – 10.00) dziennikarze opowiedzą o dziecięcych marzeniach i o tym, jak dzieci by chciały, by wyglądał ich świat. Rozmowa z tłumaczką Anną Czernow o najnowszej publikacji „Książka, która nie chciała być czytana” objętej patronatem stacji.

W „Muzycznych podróżach” (godz. 10.00 – 11.00) spotkanie z dziećmi z Krakowskiego Chóru Dziecięcego o płycie „Krakowskie Mordki” – premiera 1 czerwca.

W Dniu Dziecka o godz. 14.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom emisja koncertu z 2021 roku, podczas którego usłyszeć będzie można artystów doskonale znanych z anteny stacji, takich jak: Eryk Waszczuk (laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom), AniKa Dąbrowska (zwyciężczyni drugiej edycji programu The Voice Kids), Ola Tracz, Olek Klembalski (finalista najnowszej edycji programu The Voice Kids) oraz Ala Tracz (laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020).

1 czerwca w „Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00 – 17.00) o dzieciach w bajkach i literaturze.

Po godz. 17:00 antena zaprasza na słuchowisko „Przygoda Niepyłki i Apolinki”, którego akcja rozgrywa się wysoko w górach na skąpanych w słońcu trawach i kwiatach rosnących na skalnym urwisku Trzech Koron w Pienińskim Parku Narodowym. Słuchowisko zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pienińskiego Parku Narodowego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wieczorem w „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem (18.00 – 19.00) o grach i zabawach dzieci w różnych zakątkach świat – tunku tunku w Boliwii, wyścig balonów w Bangladeszu, rozbij dzban ze Sri Lanki, meksykańska piñata czy pinolo z Ghany.

Z okazji Dnia Dziecka dziennikarzy Polskiego Radia Dziecka będzie można spotkać w Warszawie w Parku Szczęśliwickim 5 czerwca podczas akcji „Dzieci na rowery”. Wydarzenie pod patronatem stacji.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *