Serwis CANAL+ online z filmami od Kino Świat

Najbardziej kasowe polskie produkcje, cieszące się międzynarodowym uznaniem kino artystyczne, cenione filmy amerykańskie i europejskie. Słowem, największe hity z bogatego katalogu czołowego polskiego dystrybutora, dostępne w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.

Kino Świat to wiodący dystrybutor filmowy, od 20 lat prężnie działający na polskim rynku w obszarze dystrybucji kinowej, telewizyjnej oraz video i VOD. Wprowadza na polskie ekrany zarówno wysokobudżetowe superprodukcje, jak i kino artystyczne nagradzane na polskich i światowych festiwalach. W bogatej bibliotece Kino Świat znajduje się ponad 1 400 filmów kinowych i telewizyjnych o różnorodnej tematyce. Znaczną rolę w ofercie dystrybutora odgrywa polska kinematografia.

KINO POLSKIE

Według badań (lata 2006-2019), zarówno liczba polskich premier kinowych, jak i popularność rodzimych produkcji sukcesywnie rośnie. Ogólnie, aż 42 polskie tytuły ze wszystkich premierowanych w tym okresie zgromadziły w kinach widownię przewyższającą 1 mln. Większość z nich miała też doskonale wyniki podczas emisji w telewizji. Rekorowym tytułem, który rozbił Box Office jest KLER. Zaraz za nim, „na podium” znajdują się LISTY DO M. 3 i LISTY DO M 2. W zestawieniu najpopularniejszych filmów uplasowały się także PITBULL. NIEBEZPIECZNE KOBIETY (miejsce 4), trzy części PLANETY SINGLI (odpowiednio miejsca 12, 17 i 23) oraz KOBIETY MAFII (miejsce 11).

Te filmy już są dostępne serwisie CANAL+ online. A to nie wszystko! Jest ich dużo, dużo więcej.

Obsypany nagrodami, kontrowersyjny KLER Wojciecha Smarzowskiego. Premierowany w 2018 roku, w czasie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w weekend otwarcia przyciągnął do kin prawie milionową widownię i przez pięć kolejnych tygodni zajmował pierwsze miejsce w Box Office. Przeszedł do historii jako produkcja z najleszym otwarciem wśród polskich filmów po 1989 roku, finalnie gromadząc w kinach ponad 5 mln widzów.

Obraz zdobył sześć nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym nagrodę specjalną jury za „podjęcie ważnego społecznie tematu”, imponującą liczbę sześciu statuetek ORŁA podczas gali Polskich Nagród Filmowych, między innymi najważniejsze – za „najlepszy film” i dla „najlepszego reżysera” oraz został wyróżniony na innych festiwalach.

Kolejny frekwencyjny hit to LISTY DO M. 3. Doskonała obsada i pokrzepiająca serce historia okraszone świątecznym klimatem krzyżują losy kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Lekka i przyjemna kontynuacja wcześniejszych przebojów kinowych, z ponad 3 milionami widzów stała się najpopularniejszą polską komedią ostatnich dziesięcioleci.

Nazwisko Partyka Vegi od lat jest gwarantem frekwencyjnego rekordu. Można wręcz powiedzieć, że „współczesne kino popularne zdominowane jest przez przerysowane obrazy sensacyjne tego reżysera. Pomimo, że produkcje nie mogą pochwalić się przychylnością środowisk opiniotwórczych, jednak systematycznie uzyskują bardzo dużą widownię, zarówno kinową, jak i telewizyjną”. Jeden z najbardziej wziętych polskich reżyserów ostatnich lat przyciągał do kin fanów kina akcji takimi tytułami, jak uderzający w polską służbę zdrowia BOTOKS (2,3 mln widzów), hitowe KOBIETY MAFII (2 mln widzów) inspirowane historią Grupy Mokotowskiej, czy PITBULL. NIEBEZPIECZNE KOBIETY, który obejrzało w kinach ponad 2,8 miliona osób. To następca wielkiego kinowego przeboju „PITBULL. NOWE PORZĄDKI” który sam zgromadził blisko 1,5 mln widzów.

W rankingu 42 najbardziej popularnych polskich tytułów kinowych po 2006 roku znalazła się także trylogia PLANETA SINGLI z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem. Nietypową historię miłosną z aplikacją randkową w tle, która zgromadziła w kinach ponad 5 milionów osób, również można oglądać w CANAL+ online.

O istnym renesansie polskiego kina w ostatnich latach świadczą jednak nie tylko oblężone multipleksy. Artystyczne produkcje znad Wisły cieszą się coraz większym uznaniem krytyków zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Wśród nagradzanych filmów Kino Świat dostępnych w CANAL+ online, znalazła się – nominowana do trzech Oscarów® i czterech Nagród BAFTA – ZIMNA WOJNA, dzieło Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”. Światowa premiera obrazu odbyła się w trakcie 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Już pierwszy pokaz wzbudził euforię publiczności, przynosząc łzy wzruszenia Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro i dwudziestominutową owację na stojąco. Zaowocował też wysypem bardzo pozytywnych recenzji, porównujących polską produkcję do „La La Land”, „Casablanki” i hitów Martina Scorsese. Ukoronowaniem sukcesów filmu na najważniejszej imprezie filmowej świata stała się natomiast nagroda za najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego. Osadzony w realiach stalinowskiej Polski film Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych, zdobył m. in. Złotą Palmę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes oraz siedem statuetek Polskich Nagród Filmowych Orły.

Komediodramat Kingi Dębskiej, MOJE CÓRKI KROWY, z Agatą Kuleszą, Gabrielą Muskałą i Marianem Dziędzielem, ma na koncie m. in. dwa Złote Lwy oraz nominację do Nagrody Marc’Aurelio na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie. Cztery Złote Orły oraz Srebrny Lampart dla Najlepszego Aktora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno – to tylko część nagród, jakie zdobył dramat biograficzny OSTATNIA RODZINA, w którym w legendarne postaci Zdzisława i Tomka Beksińskich wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Kino Świat wprowadził na polskie ekrany również takie dzieła, jak BODY/CIAŁO Małgorzaty Szumowskiej (Srebrny Niedźwiedź za najlepszą reżyserię na Festiwalu w Berlinie) czy wyróżniony na Festiwalu w Wenecji obraz Jerzego Skolimowskiego 11 MINUT. SPONSORING – kontrowersyjny obraz Małgorzaty Szumowskiej, który w momecie premiery wzbudzał skrajne emocje. Dla jednych zwykłe soft porno, dla innych ważny głos dotykający tematu tabu kobiecej sensualności. Obraz przyniósł wyróżenia tworzącym go kobietom – nagrodę za reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowy „Eurasia” oraz między innymi statuetkę ORŁA i nagordy w Gdyni za drugoplanową rolę kobiecą dla Joanny Kulig.

ZAGRANICZNE HITY

Dzięki Kino Świat w nadwiślańskich kinach, a teraz w serwisie CANAL+ online, zagościło także wiele znaczących zagranicznych tytułów. Dla miłośników kina akcji 72 GODZINY z Kevinem Costnerem czy PASAŻER – thriller w reżyserii mistrza gatunku, Jaume’a Collet-Serra z niezastąpionym Liamem Neesonem w roli głównej. W ofercie komediowej również znalazły się pozycje z gwiazdorską obsadą. Laureatka Oscara®, Reese Witherspoon w pełnej humoru i wzruszeń komedii romantycznej o singielce, dla której trójkąt miłosny to zdecydowanie za mało – WSZYSCY MOI MĘŻCZYŹNI.

Z kolei w JESTEM TAKA PIĘKNA! swój komediowy kunszt po raz kolejny udowadniania najsłynniejsza na świecie stand-uperka, Amy Shumer. W nagrodzonym BAFTĄ i Złotym Lwem dramacie biograficznym JACKIE, swoją szansę na kolejną Nagrodę Amerykańskiej Akademii umocniła Natalie Portman. Za wybitną kreację słynnej pierwszej damy zdobyła również nominację do Złotego Globu. Dzięki długofalowej współpracy z producentem filmów Woody’ego Allena, w katalogu Kino Świat znalazło się wiele filmów tego, równie kontrowersyjnego co genialnego reżysera. W obsypanym nagrodami obrazie VICKY CRISTINA BARCELONA widzów i krytyków zachwyciło fantastyczne aktorskie trio – Scarlett Johansson, Javier Bardem oraz Penelope Cruz, która za rolę wybuchowej i namiętnej Marii Eleny została uhonorowana Oscarem®.

W bibliotece Kino Świat nie brakuje także pozycji dla najmłodszej widowni. Użytkownicy CANAL+ online mogą oglądać m. in. francuską animację MAŁY KSIĄŻE. Ekranizacja jednej z najbardziej ukochanych przez dzieci opowieści wszechczasów została nagrodzona m. in. Cezarem Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej. JAK ZOSTAĆ KOTEM to z kolei familijna produkcja Barry’ego Sonnenfelda, w której Kevin Spacey występuję w dwóch wcieleniach – ludzkiej i kociej. W dubbingu w roli kota – Tomasz Kot. Jeden z najpopularniejszych na świcie polskich aktorów, swojego głosu użycza również w pełnej uroku i humoru ekranizacji opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempégo, WAKACJE MIKOŁAJKA. Zarówno na młodszych, jak i tych starszych widzach ogromne wrażenie zrobi z pewnością animowana adaptacja kultowego komiksu o Asteriksie i Obeliksie. W polskiej obsadzie dubbingowej ASTERIKS I OBELIKS. TAJEMNICA MAGICZNEGO WYWARU, głosów tytułowym bohaterom użyczyli Wojciech Mecwaldowski i Wiktor Zborowski. W roli złego druida – Kuba Wojewódzki.

Te oraz dziesiątki innych tytułów z katalogu KINO ŚWIAT dostępne w serwisie CANAL+ online.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *