Serwis www.polsat.pl w nowej odsłonie

Już od 3 marca 2016 roku internauci mogą odwiedzać nowy serwis internetowy Polsatu – www.polsat.pl. Serwis został odświeżony i zaprojektowany tak, aby każdy internauta mógł w łatwy, szybki i przystępny sposób zdobywać informacje o ofercie programowej Polsatu. Nowy serwis ułatwi widzom dostęp do treści w dowolnym miejscu i czasie.

Nowy serwis ma prostą, przyjazną i funkcjonalną strukturę oraz intuicyjną nawigację, dzięki czemu każdy internauta i widz w krótkim czasie znajdzie wszystkie interesujące go materiały: wideo, zdjęcia i informacje.

Jedną z nowych i kluczowych korzyści, jaka została przygotowana dla użytkowników to możliwość łatwego dostępu do treści wideo: pełnych odcinków seriali (m.in. „Przyjaciółki”, „Pierwsza miłość”, „Powiedz TAK!”) i programów (m.in. „Twoja twarz brzmi znajomo”, „Must be the music. Tylko muzyka”, „Suprise, Suprise”). Nowa koncepcja serwisu jest więc rozwinięciem kanału telewizyjnego, serwis ma być dodatkowym miejscem, które ułatwia użytkownikowi oglądanie programów Polsatu. Część kontentu widzowie będą mogli oglądać jeszcze przed ich emisją w telewizji. Założeniem serwisu jest więc przede wszystkim umożliwienie widzom łatwego i szybkiego dostępu do treści Polsatu w dowolnym miejscu i czasie.

W serwisie będzie można znaleźć zapowiedzi i informacje oraz pełne wersje programów, jak również poznać dodatkowe informacje o gwiazdach, aktorach i dziennikarzach w nich występujących.

Nowy serwis www.polsat.pl został w całości zaprojektowany zgodnie z wytycznymi RWD (Responsive Web Design). Wygląd, funkcjonalności i układ poszczególnych stron dostosowują się automatycznie do rozmiaru ekranu urządzenia, z którego aktualnie korzysta użytkownik. Stworzone w tej technologii strony są uniwersalne i czytelnie prezentują swoją zawartość zarówno na ekranie komputerów, jak i ekranach tabletów czy smartfonów. W wersji mobilnej serwisu zostały odwzorowane w całości funkcjonalności desktopowe.

Projektując nową stronę, chcieliśmy ją zarówno unowocześnić, jak i uczynić maksymalnie przyjazną dla użytkowników. Naszym celem była prostota, funkcjonalność i łatwość w nawigowaniu. Chcemy również, aby było to jeszcze jedno miejsce, które ułatwi użytkownikom dostęp do naszych treści. Wychodzimy naprzeciw trendom i potrzebom naszych widzów – powiedział Grzegorz Janczura, Dyrektor Pionu Projektów Internetowych w Grupie Polsat.

Wygląd i struktura nowego portalu www.polsat.pl zostały zaprojektowane przez Pion Projektów Internetowych Grupy Polsat z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań z obszaru projektowania stron internetowych.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *