Serwisy informacyjne TVP z nowymi wersjami stron www

TVP uruchomiła nowe wersje serwisów internetowych swoich głównych programów informacyjnych: „Wiadomości”, „Panoramy” i „Teleexpressu”. Strony mają odświeżone szaty graficzne, są dostosowane do urządzeń mobilnych, ale przede wszystkim pozwalają oglądać na żywo programy w internecie.

Wszystkie strony zostały przygotowane w technologii responsywnej, dzięki czemu dostosowują się do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym są odtwarzane. Wykorzystano rozwiązania, które wcześniej zostały zastosowane w nowej wersji portalu www.tvp.info i które zostały pozytywnie ocenione przez ekspertów z agencji interaktywnych.

Dzięki nowej szacie graficznej strony są czytelniejsze i bardziej intuicyjne. Użytkownicy mogą szybciej i łatwiej odnaleźć najciekawsze materiały wideo oraz pełne wydania programów.

Na głównej stronie dominującym elementem jest player, gdzie można obejrzeć ostatnie wydanie każdego programu. Można też na żywo oglądać wszystkie wydania „Wiadomości”, „Panoramy” i „Teleexpressu”. Od kilku miesięcy taką możliwość daje także aplikacja TVP Stream. To sprawia, że teraz programy informacyjne Telewizji Polskiej są dostępne wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu.

Koncepcję i projekt nowych stron stworzył zespół portalu tvp.info, a zmiany wdrożył ośrodek TVP Technologie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *