Short track i łyżwiarstwo szybkie przez pięć lat w sportowych kanałach Polsatu

Telewizja Polsat podpisała 5-letnią umowę o współpracy z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego, w ramach której będzie pokazywała zawody mistrzostw Polski oraz inne wydarzenia międzynarodowe organizowane przez Związek w Polsce. Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News pokażą zawody łyżwiarstwa szybkiego i short tracku. Kibice zobaczą m.in. Puchar Świata oraz mistrzostwa świata i Europy.

Polsat Sport jako antena główna oraz Polsat Sport Extra i Polsat Sport News już w dwóch najbliższych sezonach pokażą dwadzieścia zawodów z cyklu Pucharu Świata oraz dziesięć imprez rangi mistrzowskiej.

Polsat Sport przeprowadził już pierwsze transmisje z zawodów w Pucharze Świata, które w tym sezonie są kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Soczi. W styczniu 2014 roku kanał pokaże Mistrzostwa Europy, a w marcu Mistrzostwa Świata z udziałem całej czołówki polskich panczenistów. Kibice będą mogli oglądać na żywo Zbigniewa Bródkę, zdobywcę Pucharu Świata na dystansie 1500 m. Brązowe medalistki Igrzysk Olimpijskich z Vancouver: Katarzynę Woźniak, Luizę Złotkowską, Katarzynę Bachledę-Curuś z rezerwową Natalią Czerwonką, które sięgały również po medale Mistrzostw Świata: brązowy w 2012 i srebrny w 2013 roku. Sporo emocji powinny przynieść także występy naszej męskiej sztafety w składzie Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki, którzy na ostatnich Mistrzostwach Świata w Soczi w 2013 roku sięgnęli po brązowy medal.

Szukaliśmy ciekawej dyscypliny zimowej, która mogłaby uzupełnić bogatą ofertę naszych kanałów sportowych i po sukcesach Zbigniewa Bródki zdecydowaliśmy się na pokazywanie tej efektownej dyscypliny – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat i szef Polsatu Sport.

Bardzo liczymy, że współpraca z Polsatem Sport pomoże łyżwiarstwu szybkiemu w dynamicznym rozwoju, przyciągnie do jego uprawiania nowych zawodników, oraz pomoże nam w pozyskaniu sponsorów – mówi Kazimierz Kowalczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Transmisje z zawodów łyżwiarstwa szybkiego i short tracka w kanałach sportowych Polsatu skomentują Marcin Lepa i Grzegorz Michalewski. W roli ekspertów Polsat Sport pozyskał do współpracy m. in. Jakuba Jaworskiego, olimpijczyka i wielokrotnego reprezentanta Polski oraz Ewę Białkowską byłą mistrzynię Polski, medalistkę mistrzostw świata i Europy.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *