Siatkarska Liga Mistrzów i Europejskie Puchary do 2029 roku w Polsacie Sport

Fani siatkówki jeszcze nie ochłonęli po „Polskim Finale” Ligi Mistrzów CEV, a Telewizja Polsat już ma dla nich kolejny powód do świętowania. Nadawca przedłużył prawa do transmitowania Europejskich Pucharów aż do sezonu 2028/2029. Umowa obejmuje Ligę Mistrzów CEV, Puchar CEV oraz Challenge Cup.

Sprawdź godziny transmisji Ligi Mistrzów CEV w PROGRAMIE TV

Liga Mistrzów CEV to najwyższy klubowy poziom rozgrywek siatkarskich w Europie. Rywalizacja odbywa się zarówno z udziałem drużyn męskich, jak i kobiecych. Polskie kluby od lat z powodzeniem rywalizują w CEV Champions League, a fani w każdym sezonie mogą oglądać kilka rodzimych klubów grających w elicie. Od trzech lat tytuł najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu należy do Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle. Zespół ten w miniony weekend skompletował hat-tricka, pokonując w finale Mistrza Polski – Jastrzębski Węgiel.

Polski Finał w Lidze Mistrzów CEV to spełnienie naszych marzeń, jako nadawcy który od ponad dwudziestu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. Transmitowane przez nas sukcesy reprezentacji kobiet i mężczyzn, napędziły rozwój klubów, co zaowocowało popularyzacją dyscypliny i wysypem kolejnych pokoleń zawodników i zawodniczek. Konsekwentne wspieranie polskiej siatkówki przez Polsat to przemyślany plan, który realizujemy i będziemy realizować – Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport w PROGRAMIE TV

Telewizja Polsat transmitowała Ligę Mistrzów CEV już w latach 2005 – 2018. Symbolem tamtego kontraktu była drużyna z Bełchatowa, która trzykrotnie zdobywała brąz i raz srebro. W czasie obowiązującej od 2020 roku umowy, klub z Kędzierzyna-Koźla trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium tych rozgrywek. Tegoroczny finał z udziałem dwóch polskich drużyn to doskonały prognostyk dla nowego kontraktu obowiązującego aż do sezonu 2028/2029.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *