„Siatkarskie Plusy – Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki” na żywo w Polsacie i Polsacie Sport

To już 90 lat Polskiej Siatkówki! W sobotę, 12 stycznia o godzinie 20:05 odbędzie się wielka gala, podczas której nagrodzimy najsłynniejszych siatkarzy i trenerów. „Siatkarskie Plusy – Galę 90-lecia Polskiej Siatkówki” poprowadzą Małgorzata Glinka, Łukasz Kadziewicz oraz Jerzy Mielewski. To również okazja do świętowania jubileuszu 20-lecia sponsorowania Polskiej Siatkówki przez sieć Plus.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanałów Polsat i Polsat Sport

90 lat siatkówki w Polsce to wielkie pasmo sukcesów zarówno reprezentacji kobiet, jak i mężczyzn. Na koncie naszych siatkarzy są m.in. medale Igrzysk Olimpijskich (pamiętne złoto z Montrealu w 1976 roku, ale również wcześniej brązowe medale reprezentacji kobiet w 1964 i 1968 roku), Mistrzostw Europy (dwukrotne mistrzostwo kobiet w roku 2003 i 2005 roku oraz mistrzostwo mężczyzn w 2009 roku) czy Mistrzostwo Świata, które siatkarze obronili w ubiegłym roku, po raz drugi w historii pokonując w finale Brazylię. Podczas 90 lat siatkówki w Polsce nasze drużyny narodowe wywalczyły niemal 200 medali na imprezach międzynarodowych. Polska Siatkówka jest najbardziej „medalodajną” dyscypliną w grach zespołowych w Polsce!

Już w najbliższą sobotę, 12 stycznia o godzinie 20:05 na antenie Polsatu i Polsatu Sport będziemy świadkami wyjątkowej gali, podczas której przypomnimy najważniejsze momenty dla Polskiej Siatkówki w 90-letniej historii tego sportu. Uhonorujemy i przypomnimy największe sukcesy naszych siatkarzy, które widzowie mogli przeżywać wspólnie z Telewizją Polsat, która transmituje mecze siatkówki od prawie 25 lat. To właśnie dzięki Telewizji Polsat siatkówka stała się w ostatnim ćwierćwieczu najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce.

W trakcie „Siatkarskich Plusów – Gali 90-lecia Polskiej Siatkówki” zostaną nagrodzone osoby zasłużone dla Polskiej Siatkówki. W tym dostojnym gronie znajdą się mistrzowie i medaliści najwyższej rangi siatkarskich imprez międzynarodowych: mistrzostw Europy, świata, Pucharów Świata, Ligi Światowej i Olimpiad. Uhonorują ich osobowości ze świata sportu, działacze polskiej oraz europejskiej i międzynarodowej federacji siatkarskiej, a także przedstawiciele sieci Plus, sponsora Polskiej Siatkówki. Wydarzenie zaszczyci liczne grono przedstawicieli władz państwowych, biznesu i przyjaciół Polskiej Siatkówki. Na naszej scenie pojawią się złote gwiazdy polskiej muzyki: Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Igor Herbut, chór Sound’n’Grace oraz Filip Lato. Wydarzenie poprowadzą znakomici siatkarze Małgorzata Glinka – dwukrotna mistrzyni Europy i Łukasz Kadziewicz – wicemistrz świata, a także Jerzy Mielewski, dziennikarz i komentator Polsat Sport oraz wieloletni siatkarz.

„Siatkarskie Plusy – Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki” będzie również okazją do celebrowania 20-lecia sponsorowania polskiej siatkówki przez sieć Plus. Firma była w tym czasie między innymi Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn oraz tytularnym sponsorem PlusLigi i sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet. To najdłużej trwający i modelowy przykład współpracy wyznaczający standardy w prowadzeniu projektów z zakresu sponsoringu sportowego w Polsce. Okres wspierania siatkówki przez Plusa to czas wielu sukcesów naszej drużyny. W ciągu ostatnich 20 lat wszystkie Reprezentacje Polski mężczyzn i kobiet (seniorów, juniorów i kadetów) zdobyły na najróżniejszych turniejach łącznie aż 43 medale: 20 złotych, 12 srebrnych i 11 brązowych. Z udziałem Plusa, jako sponsora, odbywały się w Polsce największe siatkarskie turnieje: cztery Finały Ligi światowej w 2001, 2007, 2011, 2016 r, Mistrzostwa Europy kobiet w 2009 oraz mężczyzn w 2013 i 2017 r. oraz Mistrzostwa Świata mężczyzn w 2014 roku.

Nieocenione jest również wsparcie pozostałych sojuszników Polskiej Siatkówki, a szczególnie PKN ORLEN SA oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podczas Gali Fundacja Polska Siatkówka przeprowadzi aukcję, z której dochód trafi do Funduszu Opieki i Rehabilitacji dla środowiska siatkarskiego bez ograniczeń wiekowych, w tym do dzieci, młodzieży i seniorów Polskiej Siatkówki, którym kontuzje uniemożliwiły kontynuowanie kariery sportowej, jak i tym, którzy w jesieni wieku zostali osamotnieni i brakuje im środków do życia.

Już od godziny 19:00 oraz po transmisji oficjalnej części gali, na antenie Polsatu Sport specjalne studio, w którym m.in. relacje reporterskie Marcina Lepy, Adriana Brzozowskiego i Bożeny Pieczko. Wśród gości osoby nagrodzone podczas gali, a także gwiazdy i legendy polskiej siatkówki. Studio poprowadzą Karolina Szostak i Krzysztof Wanio.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *