Siatkarskie turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w kanałach sportowych Polsatu

Świetne wiadomości dla fanów siatkówki. Sportowe kanały Polsatu pokażą wszystkie mecze turniejów w Berlinie i Apeldoorn, na których czołowe europejskie reprezentacje powalczą o ostatnie wolne miejsca na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. W Holandii pracować będzie ta sama ekipa redakcyjna Polsatu Sport, która towarzyszyła Biało-Czerwonym na wrześniowych Mistrzostwach Europy.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport w PROGRAMIE TV

Turnieje w Berlinie (5-10 stycznia 2020 r.) oraz Apeldoorn (7-12 stycznia 2020 r.) to dla europejskich reprezentacji siatkarskich ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich. O tym, jak trudno wywalczyć „bilety” do Tokio najlepiej świadczy fakt, że nawet polscy Mistrzowie Świata musieli wziąć udział w podobnej imprezie. W przeciwieństwie do kadry Vitala Heynena, zespół Jacka Nawrockiego nie jest pewny wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. Polki spróbują spełnić swoje marzenia w mieście, w którym wiosną fantastycznie prezentowały się w Lidze Narodów. Biało-Czerwone w grupie zmierzą się z Holandią, Bułgarią i Azerbejdżanem. Drugą połowę drabinki turnieju w Apeldoorn tworzą reprezentacje Turcji, Niemiec, Belgii i Chorwacji. Awans na Igrzyska zapewni sobie tylko zwycięzca całego turnieju.

„Kanały sportowe Polsatu towarzyszą polskim siatkarzom i siatkarkom od pamiętnego złotego medalu wywalczonego przez nasze zawodniczki na Mistrzostwach Europy w Turcji w 2003 roku. Wspólnie świętowaliśmy też wiele innych wspaniałych sukcesów. Teraz razem z naszymi widzami mocno kibicujemy drużynie Jacka Nawrockiego i mamy nadzieję, że Polki zagrają na Igrzyskach Olimpijskich po raz pierwszy od 2008 roku”. – Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat

W Berlinie zagrają Serbowie i Słoweńcy, czyli zespoły które wspólnie z Polakami stanęły na podium wrześniowych Mistrzostw Europy. Obsadę turnieju kwalifikacyjnego panów uzupełniają Francja, Bułgaria, Niemcy, Belgia, Holandia i Czechy.

„Można powiedzieć, że turniej w Berlinie to mini Mistrzostwa Europy. Poziom uczestników jest niezwykle wysoki i widzowie kanałów sportowych Polsatu będą mogli obejrzeć siatkówkę w najlepszym wydaniu. Nie ma chyba drugiej dyscypliny sportu, w której awans na Igrzyska Olimpijskie jest tak trudny do wywalczenia. Dla siatkarek i siatkarzy to duże wyzwanie, ale kibice zacierają ręce na myśl o spotkaniach kwalifikacyjnych”. – Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat

Polsat Sport i Polsat Sport Extra pokażą wszystkie mecze turniejów z udziałem kobiet i mężczyzn. Turniej w Berlinie skomentuje Tomasz Swędrowski. W Apeldoorn studio poprowadzi Jerzy Mielewski, reporterem będzie Marcin Lepa, a mecze skomentuje Adrian Brzozowski. Wspierać będzie ich szerokie grono cenionych ekspertów siatkarskich, takich jak Wojciech Drzyzga, Maciej Jarosz czy Łukasz Kadziewicz. Wszyscy są stałymi współpracownikami Redakcji Sportowej Telewizji Polsat.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *