Trzymająca w napięciu “Zaginiona” z Amandą Seyfried, oscarowy “Czas przemian” z Robertem Downeyem Jr., wzruszające “Serce, serduszko” z Marcinem Dorocińskim oraz porywająca “Obietnica” z Jackiem Nicholsonem. Sierpień w Stopklatce TV pełen będzie filmowych atrakcji w doborowej obsadzie.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

W pierwszą sobotę sierpnia stacja pokaże film dla fanów mocnych wrażeń – trzymającą w napięciu “Zaginioną” z Amandą Seyfried. W niewyjaśnionych okolicznościach znika siostra głównej bohaterki. Jill podejrzewa, że wpadła ona w ręce psychopatycznego mordercy, z którego rąk sama cudem uciekła rok wcześniej. Polica jednak nie jest tego tak pewna, podejrzewając kobietę o zaburzenia osobowości.

W paśmie Kino z historią obok głośnego “Jak zostać królem”, przejmującego “Lektora” oraz widowiskowej “Agory”, widzowie zobaczą nakręcony z rozmachem “Czas przemian”. Ta historia, żyjącego w XVII wieku studenta medycyny Roberta Merivela, otrzymała Oscary za najlepsze stroje i scenografię. To również popis aktorski hollywoodzkich gwiazd – w głównych rolach wystąpili Robert Downey Jr., Meg Ryan, Sam Neill, Ian McKellen i Hugh Grant.

Gwiazdy polskiego kina: Marcina Dorocińskiego, Borysa Szyca i Julię Kijowską, zobaczymy w poruszającym filmie “Serce, Serduszko”, opowieści o Maszeńce (w tej roli debiutująca Maria Blandzi), która marzy o karierze baletnicy. Dziewczynka postanawia uciec z domu dziecka, zaś pomaga jej w tym ekscentryczna opiekunka. Obie wyruszają w pełną przygód podróż.

Borysa Szyca będzie można również usłyszeć w animacji dla starszych widzów “Jeż Jerzy”, w której użyczył głosu głównemu bohaterowi. Ekranizacja kultowego komiksu przedstawia losy tytułowego zwierza we współczesnych czasach. Zmierzy on się ze swoim klonem, niszczącym mu dobrą reputację. Ta nieszablonowa produkcja pokazuje Polskę w krzywym zwierciadle. W ironiczny sposób nawiązuje do znanych i charakterystycznych sytuacji, jakie miały miejsce w kraju nad Wisłą.

Nie zawiodą się entuzjaści kina akcji. Porachunki mafijne, ciemna strona pracy pod przykrywką, niejednoznaczne sprawy sądowe i wiele więcej. W każdy piątek sierpnia stacja zaprezentuje różne oblicza stróżów prawa w takich filmach jak “Cop Land”, “Królowie Nocy”, “Prawo Bronxu” i “Żywa tarcza”.

Kłopoty z prawem będą mieli natomiast bohaterowie komedii kryminalnej “Skradzione serca”. Roz (Sandra Bullock) i Frank (Denis Leary) pragną ustabilizować swoje dalsze życie, jednak nie będzie to łatwe zadanie. Para wcześniej zajmowała się rabunkami, a świat przestępczy i stróże prawa nie zapominają… Tym bardziej, że w grę wchodzą skradzione drogocenne obrazy.

Fanów zagadek Stopklatka TV zaprasza na trzymającą w napięciu “Obietnicę”. Detektyw Jerry Black, w którego wcielił się Jack Nicholson, rozpoczyna śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa dziewczynki. Okazuje się, że rozwiązanie zagadki będzie znacznie trudniejsze niż z początku przypuszczał. Co odkryje główny bohater?

Widzowie ceniący dobry humor, w każdą niedzielę sierpnia zobaczą kultowe polskie komedie. “Kingsajz”, “Miś”, “Kogel-Mogel” i “Galimatias, czyli kogel-mogel II” to filmy, które wciąż bawią kolejne pokolenia widzów.

Źródło: Stopklatka