Sitcom „Słodkie życie” w Jedynce

Już w styczniu na antenie TVP1/HD dwa pilotażowe odcinki nowego polskiego sitcomu „Słodkie życie”. Wybitni aktorzy komediowi w towarzystwie znanych i lubianych artystów z Kabaretu Moralnego Niepokoju zabiorą widzów w świat pełen dobrego humoru i wspaniałej rozrywki.

Zależało nam na stworzeniu serialu opartego na autorskim scenariuszu i w żartobliwy sposób odnoszącego się do naszej rzeczywistości – powiedział Marek Modzelewski, autor scenariusza. – „Słodkie życie” nie jest więc żadnym zagranicznym formatem przystosowanym do polskich realiów. Pokazujemy sytuacje i wydarzenia, które każdy z widzów szybko rozpozna i z którymi będzie mógł się utożsamić – dodaje.

Głównymi bohaterami jest małżeństwo Janusza (Mikołaj Cieślak) i Marzeny (Ewa Gorzelak). Poznali się jeszcze na studiach i od lat stanowią kochającą, acz różniącą się poglądami, parę. Janusz to tradycjonalista, katolik z jasno określonym systemem wartości. Marzena natomiast jest umiarkowaną feministką kierującą się w życiu głównie zdrowym rozsądkiem. Perypetie tej dwójki śledzić będziemy w ich domu i cukierni. Rodzinny biznes prowadzi Janusz oraz jego ojciec Stanisław (Jerzy Łapiński).

Pewnego dnia do rodzinnego domu głównych bohaterów wprowadza się Jurek (Robert Górski), brat Marzeny, który uciekł właśnie od swojej wieloletniej konkubiny Klary. Tak rozpoczyna się humorystyczna podróż przez świat ludzkich relacji, zależności, problemów i sytuacji, z którymi bohaterowie będą musieli zmierzyć się w codziennym życiu. „Słodkie życie” będzie realizowane na żywo z udziałem widowni.

To, co jest najtrudniejszym elementem tej produkcji, jest jednocześnie jedną z jej najmocniejszych stron. Nagrywamy odcinki pilotażowe na żywo. Odchodzimy od schematu tzw. dogrywania publiczności do gotowego i zmontowanego materiału. W „Słodkim życiu” aktorzy już podczas nagrania wystąpią przed pełną widownią – mówi reżyser serialu, Mirosław Bork.

„Słodkie życie”

1. odcinek pilotażowy: Nowy Rok, środa 1 stycznia, godzina 18:50
Powtórka: Trzech Króli, poniedziałek 6 stycznia, godzina 14:00
2. odcinek pilotażowy: Trzech Króli, poniedziałek 6 stycznia, godzina 18:50
Powtórka: wtorek 7 stycznia, godzina 11:25

Emisja całej serii – 13 odcinków – od marca 2014 roku.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *