Nostalgiczny Sylwester w TVP Polonia

Szalone lata sześćdziesiąte i… największy wynalazek tamtych czasów czyli… „prywatki”. Współczesna wersja tego epokowego odkrycia – „domówka”, to nie do końca to samo! Czym się różnią? Odpowiedź pomogą znaleźć Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, którzy zapraszają na Sylwestra pełnego wspomnień do TVP Polonia.

Oczekiwanie na Nowy Rok w rytmie lat sześćdziesiątych? Czemu nie! W sylwestrowy wieczór studio TVP Polonia zamieni się w prywatkowy pokój, w którym zagoszczą wspomnienia, piosenki i tańce. Gospodarze – Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk – jak nikt inny znają atmosferę szalonych lat rock’n’rolla. Zawodowo – dziennikarze, prywatnie – ludzie zakochani w muzyce. On – człowiek, który „wprowadził” zagraniczne teledyski do telewizji. Ona rozpoczynała swoją muzyczną przygodę w radiu od audycji „Dziewczyny Bitlesów”. Oczywiście do gospodarzy dołączą znakomici goście, wśród których będą również bywalcy prywatek w szalonych latach sześćdziesiątych…

Wojciech Gąssowski zaśpiewa tytułowy przebój polonijnej nocy sylwestrowej Gdzie się podziały tamte prywatki. Zwabiona rock’n’rollową muzyką do „prywatkowiczów” dołączy Krystyna Mazurówna (tancerka i choreografka), która zaprosi wszystkich do tańca. A jak lata sześćdziesiąte, to obowiązkowy twist! Kolejne dzwonki u drzwi i kolejni goście: między innymi Janusz „Yanina” Iwański – kompozytor, gitarzysta, autor tekstów i wokalista, Krzesimir Dębski – kompozytor, skrzypek i dyrygent, Gosia Baczyńska projektantka mody, która opowie o modzie lat sześćdziesiątych.

Sylwester

Transmisja: wtorek, 31 grudnia, od godziny 20:30

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *