„Skarby na dnie oceanu” na kanale HISTORY

Pięćdziesiąt mil od wybrzeży Nantucket na głębokości 80 metrów spoczywa na dnie Atlantyku wrak RMS „Republic”, a w nim sekretny skarb. Ów słynny liniowiec linii White Star wypłynął trzy lata przed Titanikiem i spotkał go podobny los. Natychmiast po zatonięciu statku pojawiły się plotki o cennym ładunku pod pokładem, ale przez ponad wiek nikt nie odkrył tajemnicy „Republic”. Aż do teraz. Ekipa kanału HISTORY wyrusza na poszukiwania w nowej serii „Skarb na dnie oceanu” od wtorku, 26 kwietnia 2016 roku.

Poszukiwacz skarbów Martin Bayerle poświęcił 35 lat życia na badanie zagadki „Republic” i udowodnienie tego, że we wraku znajduje się 150 tys. złotych monet, wartych dziś miliardy dolarów. Nie jest to jego pierwsza próba wydobycia złota. W 1987 roku Martin zebrał miliony dolarów na wyprawę po skarb, ale szukał w niewłaściwej części olbrzymiego statku i wrócił z pustymi rękami. Niepowodzenie oznaczało dlań bankructwo, procesy sądowe, separację z żoną, a w końcu i więzienie. Mimo to obsesja Martina na punkcie „Republic” tylko się nasiliła.

Teraz z pomocą swojego syna Granta – z którym dotąd miał dość ograniczony kontakt – Martin powraca do wraku, by raz jeszcze poszukać złota. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie upewnia go w przekonaniu, że zna już dokładną lokalizację skarbu. Martin i Grant wspólnie pokierują zespołem nurków penetrujących głębokie, mroczne i niebezpieczne wody, w których od stulecia spoczywa statek.

Premierowe odcinki serii „Skarb na dnie oceanu” we wtorki, od 26 kwietnia, o godzinie 22:00.

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *