Śląskie trio Frele z gościnnym udziałem Marcina Wyrostka na koncercie w radiowej Trójce

Na razie bez publiczności, ale już na żywo i w streamingu wideo – koncertowe życie wróciło do kultowego Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. W niedzielę 9 sierpnia wystąpi tu żeńskie trio Frele ze Śląska, a gościem specjalnym wieczoru będzie znakomity akordeonista Marcin Wyrostek. Ale to nie jedyne atrakcje muzyczne, które Program 3 Polskiego Radia zaplanował na nadchodzący weekend.

Cześć! tu Frele, czyli Magda, Marcelina i Marta. Zabłysnęłyśmy kiedyś w internetach coverem w języku śląskim nagranym tosterem – tak zaczęła się nasza wspólna muzyczna przygoda. Od tego czasu zdążyłyśmy zagrać kilkaset koncertów w kraju i zagranicą, pozyskać sobie grono fantastycznych odbiorców, a także stwierdzić, że chcemy nagrać autorską płytę, bo covery to dla nas za mało – mówią o sobie trzy wokalistki z Górnego Śląska. Ich hit „Dejta cicho” z 2017 roku, czyli przeróbkę „Despacito” Luisa Fonsiego, obejrzało na kanale YouTube ponad 5 milionów internautów. Ten i inne covery znalazły się na ich debiutanckim albumie „Na cydyjce”. Teraz śląskie Frele (po polsku – Dziewczyny) przypominają się autorską płytą. „Hehe” ukazała się 26 czerwca i właśnie repertuar z tego albumu trio zagra w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 9 sierpnia. Nie zabraknie jednak niespodzianek i starszych przebojów.

Nasza nowa płyta powstała przy współpracy z Michałem Kushem (muzykiem i producentem Darii Zawiałow) i zawiera nasze autorskie kompozycje, w które włożyłyśmy całą swoją muzyczną pasję i serce. Znajdziesz na niej kawał porządnego alternatywnego popu: melancholijną piosenkę z intro akordeonu w wykonaniu Marcina Wyrostka; piosenkę, w której znajduje się słowo koza, pralka i pręt w jednej zwrotce; wiersz śląskiego poety; całą orkiestrę górniczą; melodię, która brzmi, jakby Mały Książę spotkał Moby’ego no i jeszcze parę innych takich – opowiadają z charakterystycznym humorem Frele.

W trakcie koncertu w Trójce trio wystąpi w składzie: Marta Skiba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka. Gościnnie na akordeonie zagra Marcin Wyrostek.

Transmisja w niedzielę 9 sierpnia o godz. 19.05 na antenie Trójki oraz stronie internetowej, kanale YouTube, a także Facebooku stacji.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *