„Służby specjalne” wiosną w TVP2 HD

Ruszają zdjęcia do nowego serialu Dwójki, w którym pogłębione zostaną historie głównych bohaterów kinowego przeboju Patryka Vegi pt. „Służby specjalne”. Emisja już wiosną w TVP2 HD.

Po sukcesie, jakim okazała się kinowa wersja filmu oraz serialu „PitBull”, Patryk Vega wziął na warsztat kolejną „grupę zawodową”. I tym razem sportretował ludzi, których praca podnosi u widza poziom adrenaliny. Nadszedł czas na serialowe rozwinięcie sensacyjnych wątków, zawartych w ostatnim kinowym przeboju Patryka Vegi „Służby specjalne”. Zdjęcia do serialu Dwójki startują już w grudniu .

Serial stanowić będzie istotne rozwinięcie opowieści przedstawionej w kinowych „Służbach specjalnych”. Scenariusz – w porównaniu z wersją kinową – wzbogacony został o nowe wydarzenia, fakty i postaci. Elementy thrillera politycznego będą przeplatać się z życiowymi problemami głównych bohaterów. W tym celu reżyser, oprócz emocjonujących scen akcji, włączył do serialu liczne wątki pokazujące zmagania oficerów służb specjalnych z rodzinnymi dramatami.

„Służby specjalne” łączą ze sobą kilka gatunków. Spotyka się tu political fiction z kryminałem, z filmem sensacyjnym i z kinem psychologicznym. Unikalne jest to, że serial opowiada o aktualnych wydarzeniach w Polsce. Nie mówi o prehistorii sprzed 20 lat, tylko pokazuje rzeczywistość, którą mamy za oknem. Jednocześnie ogromnym atutem „Służb specjalnych” jest to, że nie trzymają niczyjej strony. Dowalają wszystkim – mówi Patyk Vega.

Na ekranie zobaczymy wielu wybitnych aktorów, w tym między innymi: Olgę Bołądź, Eryka Lubosa, Kamillę Baar, Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Marcina Bosaka, Wojciecha Zielińskiego, Andrzeja Grabowskiego, Janusza Chabiora, Beatę Kawkę i Wojciecha Machnickiego. Istotnym elementem kształtującym realizm prezentowanych wydarzeń i postaci jest zastosowany przez reżysera mechanizm połączenia na planie pracy profesjonalnych aktorów z naturszczykami – autentycznymi przestępcami, oficerami służb i policji.

Ten szczególny „drugi plan” buduje dla widza ultrarealizm całej historii – wyjaśnia reżyser.

Patryk Vega przez dwa lata gromadził dokumentację, zbierając dużą ilość materiałów, która była zbyt obszerna na kinową wersję filmu. Naturalnym krokiem było wykorzystanie formy miniserialu, by opowiedzieć poszerzona historię z uwzględnieniem wielu nowych wątków, wydarzeń oraz postaci.

Widzowie Dwójki zobaczą realistyczną historię, odsłaniającą kulisy życia i pracy oficerów tajnych służb. Serial w bezkompromisowy sposób pokazuje swoją wersję realiów funkcjonowania służb specjalnych we współczesnej Polsce oraz działania na styku świata polityki, mediów, przestępczości i biznesu. Poznamy w nim też zaskakujące tło wydarzeń z pierwszych stron gazet, choć pamiętać trzeba, że jest to tylko zbiór hipotez twórców sensacyjnego serialu.

„Służby specjalne” – poprzez klimat i realistyczne przedstawienie pracy ludzi odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo – nawiązują do kultowego już „PitBulla”. Pierwszy sezon policyjnego serialu Vegi był także rozszerzoną o nowe wątki wersją kinowego hitu.

Fanów doskonałego kina sensacyjnego czeka prawdziwa telewizyjna uczta. „Służby specjalne” na antenie TVP2 HD zagoszczą już najbliższej wiosny.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *