SORTOWNIA – thriller koprodukcji POLSATU i CANAL+

SORTOWNIA to trzymająca w napięciu historia, która dzieje się w jednym z warszawskich szpitalnych oddziałów ratunkowych. To tu w ręce doświadczonego, wybitnego lekarza (Andrzej Chyra) trafiają nagłe, ciężkie przypadki zagrożenia życia. Podczas swoich kilkunastogodzinnych dyżurów to on dokonuje segregacji medycznej pacjentów (zwanej też triażem, od fr. triage – ”sortowanie”), decydując o ich dalszym losie. Co jednak, gdy poczucie władzy nad ludzkim życiem prowadzi do kompleksu Boga?

Sprawdź ofertę kanału CANAL+ PREMIUM w PROGRAMIE TV

„Kiedy scenariusz SORTOWNI wpadł w moje ręce, przeczytałam go dosłownie jednym tchem. Odwiedzenie SOR-u, w którym stan nieustannego napięcia i adrenaliny miesza się z ludzką bezsilnością i tragedią, to ekstremalna dawka emocji dla każdego, kto tego doświadczył. A jeśli na tym tle pokażemy historię człowieka, lekarza, który spędzając w tych warunkach większość swojego życia, codziennie staje przed najtrudniejszymi, również moralnie, wyborami, często przekraczając ich granice, to mamy przepis na mocne, gatunkowe kino” – mówi reżyserka, Anna Kazejak.

„SORTOWNIA to podróż w mroczne zakamarki ludzkiej natury. Ale też opowieść o tym, że wybory między dobrem a złem, których codziennie dokonujemy, tylko z pozoru wydają się oczywiste, a nasza moralność jest kształtowana przez nasze doświadczenia. W różnych filmach i serialach widzieliśmy już Warszawę jako niebo lub piekło, SORTOWNIA pokazuje ją jako czyściec”– dodaje główny scenarzysta serialu, Wiktor Piątkowski.

W roli głównej zobaczymy Andrzeja Chyrę, któremu na ekranie będą towarzyszyć między innymi Olga Goldys, Marcin Czernik, Natalia Jędruś, Jaśmina Polak, Ilona Ostrowska, Mariusz Bonaszewski, Artur Barciś. Za kamerą stanęła Anna Kazejak (Fucking Bornholm), a za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski (Wataha), Monika Powalisz (Belfer), Michał Wawrzecki (Chyłka) i Joanna Kozłowska (Wotum nieufności).

Po stronie Telewizji Polsat producentem nadzorującym jest Beata Barcz, a producentem wykonawczym TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ została Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz.

Premiera Sortowni już w pierwszej połowie 2023 r. jednocześnie w CANAL+ PREMIUM, CANAL+ online oraz Polsat Box Go.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *