Spędź tydzień z legendarnym Balboa w TNT

Rocky Balboa to prawdziwa legenda światowej kinematografii. Filmy opowiadające o upartym i ambitnym bokserze do dziś wzbudzają emocje widzów na całym świecie. Stacja TNT zaprasza na „Tydzień Rocky’ego” (od 18 do 23 lutego), podczas którego zaprezentuje wszystkie części legendarnej serii.

Sprawdź ofertę kanału TNT w PROGRAMIE TV

Rocky (Sylvester Stallone) to prawdziwy bohater. Nie jest idealny, często pochopnie podejmuje decyzje, popełnia błędy i jest dość porywczy – a jednak odnosi światowe sukcesy bokserskie. Być może właśnie dlatego pokochali go widzowie, a seria filmów, których jest głównym bohaterem, to ważny punkt odniesienia dla współczesnych twórców kina akcji. Historia Balboa, niewykształconego pięściarza z Filadelfii, który przez swój upór i niekwestionowany talent bokserski osiąga wielokrotne sukcesy, już w lutym pojawi się na kanale TNT. Cykl będzie prezentował produkcje w porządku chronologicznym rozpoczynając od pierwszej z 1976 roku w reżyserii Johna G. Avildsena oraz kolejne części wyreżyserowane przez samego Sylvestra Stallone.

Życie Rocky’ego zdecydowanie nie jest usłane różami. Na początku jest nikomu nieznanym bokserem walczącym w niewielkim klubie. Przez przypadek ma okazję stoczyć swoją pierwszą, ważną walkę z mistrzem świata wagi ciężkiej Apollo Creedem (Carl Weathers). Młody pięściarz dzięki temu doświadczeniu przekonuje się, że to ciężka praca oraz regularne, intensywne treningi stoją u podstaw każdego sukcesu.

W kolejnych odsłonach serii Balboa próbuje wieść wraz z swoją żoną, Adrian spokojne życie. Los ma jednak dla niego zupełnie inny scenariusz i bokser decyduje się staczać następne pojedynki. W tej opowieści dawni przeciwnicy stają się przyjaciółmi, żaden sukces nie trwa wiecznie, a śmierć odbiera bokserowi bliskie osoby. W ostatniej części Rocky żyje swoją sportową przeszłością i trudno mu funkcjonować w rzeczywistości. Podejmuje się jednak ostatecznego starcia i podobnie jak przed każdym poprzednim rozpoczyna czasochłonny i morderczy proces przygotowań.

Sprawdź godziny emisji filmu „Rocky” w PROGRAMIE TV

Na cykl „Tydzień Rocky’ego” TNT zaprasza codziennie od 18 do 23 lutego o godz. 21:00.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *