Serial „Święty” w Czwórce

Nowy serial Czwórki, „Święty”, zadebiutuje na antenie stacji 2 marca, a emitowany będzie cztery razy w tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00, bezpośrednio po „Policjantkach i Policjantach”.

Sprawdź ofertę kanału TV4 w PROGRAMIE TV

„Święty” to komedia obyczajowa, której głównym bohaterem jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci” – legenda wrocławskiej policji– Mikołaj Białach, grany przez Mariusza Węgłowskiego. Tym razem Białach podejmuje się zupełnie nowej misji – sołtysa podwrocławskiego Uroczyska, w którym po odejściu ze służby otworzył bar „Święty Mikołaj”. Pomagając pogrążonym w marazmie i zastraszonym mieszkańcom, Białach staje się prawdziwym szeryfem Uroczyska, a jego głównym antagonistą jest wpływowy biznesmen, Kordas, w rolę którego wciela się Michał Milowicz.

Typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji.

Obok Mariusza Węgłowskiego i Michała Milowicza, w obsadzie „Świętego” widzowie zobaczą m.in.: Jolantę Niedźwiecką, Saszę Reznikowa, Elżbietę Trzaskoś, Pamelę Płachtij, Mariusza Dzyruka i Klaudię Sokołowską.

Reżyserem „Świętego” jest Katarzyna Buda, autorem scenariusza – Błażej Przygodzki, a producentką – Monika Galliot Salińska.

Serial produkuje dla Czwórki ATM Grupa S.A.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *