Mistrzostwa świata w biathlonie w całości w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

Eurosport 1 i Eurosport Player pokażą na żywo każdy bieg podczas mistrzostw świata w biathlonie, które zostaną rozegrane w dniach 13-23 lutego w Anterselvie. Zawody skomentują Tomasz Jaroński i Tomasz Sikora – najlepszy polski biathlonista w historii, mistrz świata z Anterselvy z 1995 roku.

Sprawdź godziny transmisji MŚ w biathlonie w PROGRAMIE TV

Najważniejsza impreza w biathlonowym kalendarzu rozpocznie się już 13 lutego w Anterselvie. Najlepsze biathlonistki i biathloniści świata będą rywalizować w 12 biegach, a wszystkie na żywo pokaże Eurosport 1 i Eurosport Player. Zawody skomentuje duet Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora. Najlepszy polski biathlonista w historii ma znakomite wspomnienia z tej włoskiej miejscowości – w 1995 roku zdobył tam złoty medal mistrzostw świata w biegu indywidualnym.

Czy ktoś z obecnej kadry może powtórzyć ten sukces? Największe nadzieje możemy wiązać ze startami Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk. Pierwsza z nich zna już smak medalu mistrzostw świata – w 2013 roku zdobyła brąz w biegu masowym w Novym Meście. W ostatnim starcie przed zawodami w Anterselvie zajęła 4. miejsce i wszystko wskazuje na to, że trener Michael Greis znakomicie przygotował liderkę kadry do startów w kluczowej imprezie sezonu. Żuk to podwójna mistrzyni świata juniorek, która w tym sezonie regularnie punktuje w Pucharze Świata, a dwukrotnie udało jej się zająć miejsce w czołowej dziesiątce.

Wśród mężczyzn pasjonująco zapowiada się walka pomiędzy Francuzami i Norwegami, a przede wszystkim Martinem Fourcadem i Johannesem Thingnesem Boe. W czołowej dziesiątce Pucharu Świata jest po czterech Francuzów: Fourcade, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux i Emilien Jacquelin, oraz Norwegów: Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe, Johannes Dale i Vetle Sjaastad Christiansen. Kto okaże się najlepszy w Anterselvie?

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Sezon zimowy na antenie Eurosportu potrwa do 22 marca. W tym czasie widzowie obejrzą ponad 1000 godzin transmisji z konkursów i kwalifikacji skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego i dowolnego, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardu i saneczkarstwa. Więcej informacji o sportach zimowych, w tym materiały wideo, artykuły, analizy i wywiady na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *