Spektakl „Apollonia” obejrzało 114 tys. widzów

Powracające po siedmiu latach przerwy Teatralne Studio Dwójki, które w niedzielę 28 września 2014 roku pokazało „Apollonię” Krzysztofa Warlikowskiego, obejrzało 114 tysięcy widzów TVP2. To ponad dziesięciokrotnie więcej, niż przez pięć lat grania tego wybitnego, ale trudnego przedstawienia.

Przypomnijmy, że Studio Teatralne Dwójki w ciągu lat swojego istnienia zawsze prezentowało repertuar trudniejszy, dla wyrobionego teatralnie widza. Podobne założenie towarzyszyło jego obecnej reaktywacji. Na pierwszy ogień poszło więc wysoko oceniane przez znawców przedstawienie warszawskiego Teatru Nowego, w doborowej obsadzie (m.in. Magdalena Popławska, Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Jacek Poniedziałek, Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra), o którym pisano, że to „pierwsze przedstawienie, w którym Warlikowski całkowicie odchodzi od inscenizowania gotowego dramatu na rzecz polifonii tekstów oświetlających podjęty problem z rozmaitych stron”.

Spektakl, grany w wynajętych halach od 2009 roku, obejrzało podczas 45 pokazów łącznie około 11 tysięcy widzów. Telewizyjna emisja w Studiu Teatralnym Dwójki, pokazywana w niedzielę od godziny 23:00 aż do prawie wpół do drugiej godziny w nocy zgromadziła 114 tysięcy widzów – czyli ponad 10 razy więcej, niż przez pięć lat scenicznego istnienia „Apollonii”. Widzów, wśród których znaczna większość nie miałaby w inny sposób żadnej możliwości poznania dzieła Krzysztofa Warlikowskiego.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *