Spektakl „Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny” na żywo w TVP1

W poniedziałek 19 marca o godz. 20:35 w TVP1 spektakl „Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny” w reżyserii Artura „Barona” Więcka. Transmisja na żywo z Teatru Scena STU w Krakowie.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

Ksiądz Tischner, znakomity filozof, jak nikt znał realia mieszkańców polskich gór. W góry często wracał i uważał je za swoje ukochane miejsce na ziemi. Ksiądz Tischner twierdził, że wszystko można przełożyć na „góralski”, a to, czego nie można, nie jest warte zachodu. W spektaklu wykorzystano fragmenty „Historii filozofii po góralsku” Józefa Tischnera oraz fragmenty „Wieści ze słuchanicy” Wandy Czubernatowej.

Filozofia po góralsku, bestseller księdza Józefa Tischnera to kopalnia teatralnych anegdot, kalejdoskop niezwykle dowcipnie i ciepło sportretowanych postaci. Spektakl przedstawia dzień z życia Księdza – Jegomościa Autora – podzielony między spotkania z mieszkańcami okolicznych wiosek. Prowadzone z księdzem dysputy ujawniają wyjątkowe filozoficzne zacięcie Górali.

W roli głównej zobaczymy Piotra Cyrwusa (Jegomość Autor), któremu towarzyszyć będą: Beata Schimscheiner (Gospodyni Jegomościa Autora), Jerzy Trela (Wawrzek), Marcin Zacharzewski (Józek), Andrzej Róg (Jędrek), Monika Kępka (Maryś) i Krzysztof Pluskoty (Maciuś). Spektakl uświetni wyjątkowa muzyka Andrzeja Obrochty (Bartusia z Zakopanego), zespołu Trybunie Tutki oraz fragmenty kompozycji J.K. Pawluśkiewicza.

Premiera spektaklu Teatru Telewizji „Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny” w poniedziałek 19 marca, godz. 20:35 w TVP1.

Spektakl będzie również dostępny na TVP VOD (vod.tvp.pl).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *