„Statek za miliard funtów” na Polsat Viasat Explore

Polsat Viasat Explore zaprasza na premierę programu „Statek za miliard funtów”, która odbędzie się 14 grudnia o 21:00. Program zabiera widzów do Francji, gdzie zespół trzech tysięcy inżynierów buduje MSC World Europa, jeden z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie statków wycieczkowych na świecie.

Sprawdź godziny emisji audycji „Statek za miliard funtów” w PROGRAMIE TV

MSC World Europa to cud inżynierii, mierzący 333 metry długości i ważący 78 tysięcy ton (dłuższy niż wieża Eiffla i siedem razy cięższy). Zasilany jest skroplonym gazem ziemnym (LNG), który jest czystszym i bardziej przyjaznym dla środowiska paliwem niż tradycyjny olej napędowy. Statek posiada również szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, w tym basen ze szklanym dnem, bar na dachu z panoramicznym widokiem oraz rekordową, najdłuższą suchą zjeżdżalnię na morzu – Venom Drop @ The Spiral – 11-pokładowe arcydzieło ze stali nierdzewnej, unikalne w branży rejsów wycieczkowych.

„Statek za miliard funtów” zabiera widzów za kulisy i ujawnia złożony i wymagający proces budowy tak ogromnego statku. Podąża za inżynierami, którzy prowadzą wyścig z czasem, tnąc i gnąc 42 tysiące ton stali, aby uformować ogromny kadłub, zainstalować parę 300-tonowych zbiorników oraz wstępnie zmontować i dopasować ponad dwa i pół tysiąca kabin. Dokument śledzi instalację przestrzeni publicznych, w tym 13 jadalni, sklepów, barów i siedmiu basenów, a także przedstawia pracę zespołu ładującego 350 ton żywności przed powitaniem prawie siedmiu tysięcy gości mających wziąć udziałw dziewiczym rejsie. Oprócz wyzwań inżynieryjnych, program opowiada historie ludzi stojących za budową MSC World Europa, śledząc życie inżynierów i pracowników zaangażowanych w powołanie do życia tego niesamowitego statku.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Explore w PRPOGRAMIE TV

„Statek za miliard funtów” ukazuje arcydzieło inżynierii, a także bada jego skalę i zastosowane innowacje, które przekraczają granice projektowania i budowy statków wycieczkowych. Ten inspirujący program będzie miał swoją premierę 14 grudnia o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat Explore.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *