Stopklatka z nową oprawą audiowizualną

Należący do Grupy Kino Polska, popularny kanał filmowo-serialowy Stopklatka zyska odświeżoną identyfikację wizualną oraz nową identyfikację muzyczną. Oprawa zadebiutuje na antenie 7 kwietnia wraz z wielkanocną ofertą filmową.

Sprawdź ofertę kanału Stopklatka w PROGRAMIE TV

Nowa oprawa graficzna została unowocześniona i dostosowana do aktualnych trendów. Stacja zdecydowała się na pójście w proste i lżejsze formy nawiązujące do flat designu. Motywem przewodnim głównego identu jest tasowanie i przenikanie się klatek, w które wpisane są fragmenty logotypu, układające się w kulminacyjnym momencie w całość. Wprawienie logotypu w ruch jest kluczowym elementem identyfikacji, nadającym rytm całej oprawie.

Dotychczasowa paleta kolorystyczna została zachowana, lecz zawężona, by nadać identyfikacji bardziej szlachetny i elegancki wygląd. Głównymi kolorami są turkus i grafit, które idealnie się uzupełniają a zarazem ze sobą kontrastują. Wśród barw zostały zachowane również biel oraz granat. Całość utrzymana jest w nieco ciemniejszym niż dotychczas klimacie, co jeszcze bardziej podkreśla filmowy charakter kanału. Logotyp pozostał w niezmienionej formie, lecz jego podstawowa kolorystyka została dostosowana do wiodących teraz turkusu i grafitu.

Nowością jest tryb nocny oprawy. Po godzinie 20:00 emitowana będzie wersja identyfikacji graficznej z zastosowaną inwersją kolorystyczną i ciemnym tłem. Dzięki takiemu zabiegowi oglądając wieczorem i w nocy, widz nie będzie oślepiany jasnymi kolorami. Zastosowano również nowe fonty. Główny krój pisma stanowi mocny i wyrazisty Bebas Neue Regular, który ma za zadanie podkreślać tytuły, natomiast dla pozostałych komunikatów obowiązywać będzie przejrzysty i czytelny Open Sans Condensed.

Filmowość Stopklatki podkreśla również intrygująca i budząca emocje nowa muzyka. Celem oprawy muzycznej było utrzymanie naturalnego, akustycznego brzmienia, co w czasach dominacji brzmień elektronicznych jest krokiem niezwykle oryginalnym. Skomponowania jej podjął się czołowy kompozytor filmowy Łukasz Targosz. Wiodącymi instrumentami są rożek angielski i marimba.

Zależało nam, aby widz poczuł się u siebie w domu jak w kinie, dlatego w nowej oprawie zastosowaliśmy elementy podkreślające filmowy charakter Stopklatki. Dotychczasowa identyfikacja została odświeżona, ale nie jest zmieniona całkowicie – nasi widzowie dalej rozpoznają tu swój ulubiony kanał, jednak w nowym ubraniu, szytym na miarę naszych czasów – mówi Patrycja Gałązka, Dyrektorka Marketingu i Rozwoju Biznesu w Grupie Kino Polska.

Za ideę kreatywną i przygotowanie identyfikacji graficznej odpowiada agencja 180heartbeats + JUNG v MATT.

Naszym celem było, aby wraz z nową oprawą już od pierwszych sekund widz przenosił się w świat kinowych emocji, budowanych przez wszystkie zintegrowane elementy, tworzące obecnie kanał. Nowa forma na pewno spodoba się fanom Stopklatki – dodaje Michał Sęk, Executive Creative Director & Partner w 180heartbeats + JUNG v. MATT.

Premiera nowej identyfikacji audiowizualnej na antenie Stopklatki odbędzie się w piątek, 7 kwietnia, wraz z wielkanocną ofertą filmową. Stacja zaprezentuje takie hity, jak dwie części epickiej trylogii “Hobbit”, “Dobry rok” w reżyserii Ridleya Scotta czy też polska komedia romantyczna “Kochaj i tańcz”.

Źródło:  Grupa Kino Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *